Pověstnou třešničkou na dortu bude celostátně významná nedělní akce. Jezdecký klub Opava-Kateřinky bude znovu pořadatelem soutěže Kofola Velká cena Opavy, která je v pořadí osmým kolem Českého skokového poháru.

Na kolbišti budou ve čtvrtek skákány nejnižší překážky do 125 centimetrů a v pátek si v kvalifikaci zabojují amatéřští jezdci a junioři. Sobotní soutěže vyvrcholí parkurem s překážkami do 140 centimetrů, který bude současně i generálkou na Velkou cenu, která začíná v neděli od 15 hodin.

Do této národní jednokolové soutěže s překážkami do 145 centimetrů, představující nejprestižnější závod roku, je přihlášena jezdecká elita Českého skokového poháru. O palmu vítězství budou usilovat zvučná jména, Rudolf Doležal, Marek Hentšel, Jan Štětina, Ondřej Pospíšil i současný vicemistr ČR Marek Klus.

Důstojnými soupeři jim budou, kromě reprezentantů Slovenska a Polska, též domácí borci Karel Lamich, Pavel Humplík, Martin Hruška a Vlaďka Humplíková v čele s vítězem Velké ceny Olomouce Jiřím Hruškou. Mimo zdolávání parkurové sestavy náročných překážek je pro diváky připraven doprovodný program s oblíbeným křtem letošních hříbat.

Připomeňte si v naší fotogalerii atmosféru loňského čtyřdenního maratonu parkurového skákání: