Klíčový obchvat Poruby se začal dostavovat 25. září – ještě v ten samý den, kdy firma převzala od Ředitelství silnic a dálnic platné stavební povolení a pokyn k obnovení prací. A přestože na dokončení měla podle smlouvy mnohem delší časový úsek, zvládla to hbitě.

Zítra dopoledne se na dokončeném úseku za přítomnosti ministra dopravy Vladimíra Kremlíka uskuteční tisková konference pro novináře a po vyklizení posledních strojů, stanů a pracovníků bude v průběhu odpoledne prodloužená Rudná konečně sjízdná! Podle informací Deníku by to mohlo být mezi 13. až 14. hodinou.

Dostavba čtyřsetmetrového úseku klíčové komunikace v Ostravě, Prodloužené Rudné. Snímek z 25. října 2019, měsíc po po předání staveniště.
Prodloužená Rudná roste před očima. Tento týden začne stavba „lávky Richtárky“
CHVÍLE, na níž čekali motoristé i porubští obyvatelé, nastala, začalo se stavět.
Poslední piknik na Rudné. 414 metrů dlouhá noční můra končí

Veškeré články k tématu o prodloužené Rudné čtěte ZDE.

Nedostavěná část prodloužené Rudné ulice v Ostravě, září 2019Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Prodloužená Rudná aneb Jak šel čas

2010 – začíná výstavba prodloužené Rudné, probíhají výkupy pozemků a jednání o věcných břemenech

2015 – vstupuje v platnost nový zákon o životním prostředí, zpracovává se studie EIA (vliv na životní prostředí), veškerá stavební řízení se pozastavují a začíná nekonečné kolečko slibů s termíny dostavby

2017 – koncem roku projekt získává souhlasné stanovisko EIA

2017 – ŘSD zahajuje vyvlastnění pozemků a zaznívá slovo „donekonečna“. Moravskoslezský kraj vstupuje do role prostředníka a snaží se přivést obě strany k jednání

2019 – dochází ke zrušení starého stavebního povolení a v srpnu i k vydání nového, které už zohledňuje technické požadavky odpůrců stavby. V září nabývá stavební povolení právní moci a začíná dostavba 414 metrů dlouhého úseku. Práce jsou dokončeny 17. prosince.

Ilustrační foto.
Firma Residomo je na prodej. Mezi zájemci jsou zahraniční fondy
SUEZ Využití zdrojů, a.s. - spalovna odpadů v Ostravě. Ilustrační foto.
ROZŠÍŘENÍ SPALOVNY: Situace není beznadějná, nabádá k činům hnutí Ostravak