Tady jsou jejich odpovědi:

Jakub Unucka.Jakub Unucka, náměstek hejtmana kraje, ODS:

Volit budu Jiřího Drahoše. Miloš Zeman totiž podle mě není schopen po dobu pěti let vykonávat prezidentskou funkci se stoprocentním nasazením, byť ho jinak považuji za výborného politika.

Petr Orel.Petr Orel, senátor za Novojičínsko, Strana zelených:

V této fázi má mou podporu pan profesor Drahoš. Těch důvodů je hodně, ale jeden z hlavních je ten, že jeho pohled na environmentální problematiku a problematiku ochrany životního prostředí je diametrálně odlišný od pana prezidenta Zemana, který tyto věci nějak nemá rád a o Zelených mluví velmi hanlivě.

Jiří CarbolJiří Carbol, starosta Dobré a senátor (KDU-ČSL):

Podporuji Jiřího Drahoše, protože není žádným vítačem imigrantů. Jasně řekl, že o tom, koho přijmeme do naší země, musíme rozhodovat jen my sami. Je zásadně proti migračním kvótám a nedopustí, abychom byli v EU znovu přehlasováni, tak jako za prezidenta Zemana.

Josef Babka.Josef Babka, předseda KV KSČM MSK, ostravský zastupitel:

Z řady osobních jednání jsem přesvědčen o správností své volby. Podporuji, aby se prezidentem České republiky stal Miloš Zeman. Navážu na první kolo voleb a můj hlas nyní obdrží opět stávající prezident.

Primátor Ostravy Tomáš Macura.Tomáš Macura, primátor Ostravy, hnutí ANO:

Pro anketu Deníku nechtěl odpovědět s tím, že svou podporu k prezidentské volbě dostatečně deklaroval už dříve, před druhým kolem. „Budu volit pana profesora Drahoše. A to i bez ohledu na stranické usnesení,“ uvedl v neděli pro server České noviny.cz Macura.

Jan Wolf.Jan Wolf, primátor Karviné, ČSSD:

Ani jeden není můj favorit, ale za dané situace jsem spíše pro Miloše Zemana. Máme velmi podobný pohled na řešení otázky migrantů. A pak hraje jistou roli i nostalgie. Zeman je názorově sociální demokrat.

Podívejte se, kteří herci či zpěváci si přejí na Hradě Jiřího Drahoše a kdo fandí Miloši Zemanovi:

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku (ČSSD):Karel Pobudský

Přestože mám favorita, své konečné rozhodnutí učiním až po čtvrteční debatě v České televizi.

Jana Koukolová Petrová
Jana Koukolová-Petrová, starostka Krnova:

Volby prezidenta se zúčastním. Svou vůli však vyjádřím tajně, proto nebudu veřejně sdělovat své preference.

Pavel PaschekPavel Paschek, starosta, hnutí Občané pro Hlučín:

Já fandím panu Drahošovi. Myslím si, že to bude důstojný, příjemný a rázný prezident, který bude společnost spíše spojovat než rozdělovat.

Jaroslav Dvořák.Jaroslav Dvořák, starosta Nového Jičína, ČSSD:

Já mám u obou kandidátů „pro“ a „proti“, a musím říct, že ještě nejsem pevně rozhodnutý. Volit určitě půjdu, to myslím, že je starostova povinnost. Je to u mě půl na půl, vnímám u jednoho, že byl dlouholetý předseda ČSSD, ale i ty jeho excesy, u druhého zase vnímám slušnost.

Lukáš SemerákLukáš Semerák, ostravský radní za hnutí Ostravak:

Můj kandidát do druhého kola nepostoupil. Nelíbí se mi politická kultura, kterou představuje Miloš Zeman a jeho spolupracovníci. Proto budu volit pana Drahoše a současně věřit, že po případném zvolení nezapomene, odkud pochází. Všichni čeští prezidenti byli z Prahy, je čas to změnit.

Adam RykalaAdam Rykala, místopředseda ČSSD v Ostravě:

Tak jako v prvním kole budu volit pana prezidenta Miloše Zemana. Důvodů je více. Je to prezident, který se zajímá o názory občanů, bojuje za jejich práva, otevřeně pojmenovává problémy a rovněž hledá cestu k jejich řešení. A je to i velká osobnost.