Ve čtvrtek asi hodinu po výbuchu vyprostili ze sutin šedesátiletého muže, kterého s popáleninami hlavy, nohou a rukou a těžce zraněného převezl vrtulník do ostravské fakultní nemocnice. Podle pátečních ranních informací z nemocnice muž bojuje o život.

„Je v kritickém stavu,“ informovala mluvčí nemocnice Naďa Chattová.

Zdroj: Youtube

Hasiči prohledávali sutiny zničeného domku téměř 20 hodin. Ještě ve čtvrtek v podvečer a večer dvakrát propátrali sutiny zborceného domu bez přesnějšího výsledku dva služební psi, specializovaní na hledání osob zavalených v sutinách.

Noční práce hasičům komplikoval vedle velkého množství sutin i téměř pravidelně se vracející silný déšť. Poté pomocí speciálního traktoru sejmuli z ruin domku speciálními kleštěmi obě plechové střechy, položené po rekonstrukci domku na sobě, které se po výbuchu sesunuly na úroveň přízemí.

V Českém Těšíně v Karvinské ulici zřejmě výbuch plynu zdemoloval jeden rodinný domek.Zdroj: Monika Kovářová

„Velké střešní plechy hasiči předtím nařezali na užší pláty rozbrušovacími pilami, aby zjednodušili traktoru práci. Pak traktor opatrně odsunoval mimo místo rodinného domku i bytelné trámy a střešní desky, aby se mohl dostat na sutiny, prohledávané hasiči a kriminalisty a nakonec odvážené postupně na skládku odpadů,“ popsal akci mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„Po prohledání větší části sutin, včetně podsklepení, byly pátrací práce v pátek před polednem zastaveny s tím, že žádná druhá osoba v sutinách zříceného objektu není,“ řekl Kůdela s tím, že záchranné práce se během dopoledne překlopily pro hasiče do odvozu sutin, dřeva a plechu na skládky a do sběren.

Ve druhé polovině domku se v okamžiku výbuchu nacházel manželský pár, který nebyl zraněn. Žijí tam v pronájmu.

„Dnes už byli na sociálním odboru a hledali jsme všechny cesty, jak jim pomoci finančně, a pokud nebudou schopni si najít bydlení, tak i ubytováním. Momentálně přebývají u příbuzných,“ řekl Deníku starosta Českého Těšína Vít Slováček, který záchranné práce na místě sledoval.

V Českém Těšíně v Karvinské ulici zřejmě výbuch plynu zdemoloval jeden rodinný domek.Zdroj: Monika Kovářová

O osudu druhé poloviny domku rozhodne statik. Majitel nemovitosti o situaci ví. Domek zřejmě přijde strhnout. Předběžná škoda na zříceném RD v Českém Těšíně byla odhadnuta na 2,5 milionu korun.

Záchranné a pátrací práce u RD v Českém Těšíně se protáhly přes noc ze čtvrtku na pátek.Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje