Ve čtvrtek krátce před půl šestou ráno se srazily dvě tramvaje v Ostravě-Porubě na ulici Martinovská.

"První jedoucí tramvaj č. 19 dávala přednost v jízdě právě vyjíždějícímu hasičskému vozidlu, které jelo na výstražné světelné signalizační zařízení. Za tou však jela druhá tramvaj, kdy řidič nestačil zareagovat a zezadu narazil do před sebou stojící tramvaje. Důsledkem nárazu došlo k pádu několika cestujících i k jejich zranění. V první tramvaji č. 19 cestovalo zhruba 50 osob. Druhá byla prázdná z důvodu služební jízdy," popsala mluvčí policie Eva Michalíková.

Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti a obrací se na možné svědky, konkrétně i na cestující v tramvaji, kteří po nehodě vystoupili a odešli ještě před příjezdem policie, aby se přihlásili na tísňovou linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu.

Úterní zranění v tramvaji

Ostravští policisté žádají také případné svědky dopravní nehody, která se stala v úterý 15. prosince krátce před devátou hodinou, v Ostravě na křižovatce ulic Vítkovická a Dr. Malého, aby se přihlásili.  

"Řidič dosud neznámého auta (dle poznatku víme, že by se mohlo jednat o starší vůz, sedan, šedé barvy), nerespektoval značku „Dej přednost v jízdě“ a nedal přednost jedoucí tramvaji po hlavní komunikaci. Řidička tramvaje byla nucena prudce zabrzdit nouzovou brzdou, aby předešla k případnému střetu s jedoucím vozidlem z vedlejší silnice," popsala mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že následně došlov tramvaji k pádu cestující, která byla zraněna.

"Žena byla předána do rukou lékařů. Řidičce tramvaje byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Pro kompletaci informací žádáme případné svědky dopravní nehody, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh dopravní nehody nebo i jiné poznatky a především řidiče – řidičku daného vozidla, aby se obrátili na linku 158," doplnila mluvčí.