K sedmnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen dvaačtyřicetiletý Zdeněk B. z Ostravy. V srpnu loňského roku v domě v Ostravě-Michálkovicích bezmála třiceti ranami nožem připravil o život svou družku (29 let), jež se s ním starala o čtyři děti.

Rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě, který Zdeňka B. uznal vinným z trestného činu vraždy. „Čin spáchal zvlášť surovým způsobem,“ prohlásil předseda senátu.

K brutálnímu útoku došlo na chodbě ve třetím patře obytného domu. Napadení předcházela hádka, které mezi partnery nebyly ničím výjimečným. Také osudného dne řešili spory týkající se jejich rozpadajícího se vztahu.

Žena mu údajně řekla, že už s ním žít nechce, oznámila mu také, že navázala nový vztah. Vzápětí jej vykázala z bytu.

K MATCE

Opilý Zdeněk B. si do tašky sbalil své věci a chystal odjet k matce do Havířova, kam se uchyloval i po dřívějších incidentech. Při odchodu si vzal z kuchyně nůž s téměř osmnácticentimetrovou čepelí. Přede dveřmi bytu došlo mezi partnery k další hádce. Muž se po schodišti vrátil a ženu brutálně napadl.

„Ten útok byl tak masivní, že i na stěnách chodby byly objeveny vrypy a záseky na stěně. To bylo v situaci, kdy jste minul bránící se družku,“ řekl na adresu obžalovaného soudce. Žena na následky vážných zranění zemřela ještě téhož dne v nemocnici.

SMYL KREV

Zdeněk B. po činu odjel k Těrlické přehradě, kde si smyl krev z těla. Poté se vydal k matce do Havířova, které řekl, že provedl něco špatného.

Po chvíli si pro něj přijela policie.
„Váš počin nelze označit jinak, než zavrženíhodný V jednom momentě přišly čtyři děti o svoji matku a v jednom momentě vy – jako druhovrah – o svou družku,“ řekl předseda senátu.

Dvou starších dětí se ujal bratr zavražděné ženy, který nyní usiluje o svěření i dalších dvou dětí. Ty jsou nyní v náhradní rodinné péči.

„Je to příběh tragédie a neštěstí, který nelze odestát, nelze vzít zpět a nelze v něm v tomto směru nic dělat. Čas zpátky vrátit neumíme,“ uvedl předseda senátu.
Zdeněk B. u soudu prohlásil, že svého činu lituje a příbuzným ženy se omluvil.

Rozsudek zatím není pravomocný. Obžalovaný si stejně jako státní zástupce nechal lhůtu k vyjádření.