Stavba, kterou společnost uvedla do provozu 16. ledna přilákala tisíce lidí. Není proto divu, že se dostala mezi šestici staveb z Moravskoslezského kraje, které se ucházejí o prvenství v celorepublikové anketě Dřevěná stavba roku 2019.

Je sestavená ze čtyř částí – vstupní lávky, stezky ve stromech, vyhlídkové věže a zpětné lanové lávky, takže návštěvníkům poskytuje adrenalinovou zábavu i krásné výhledy do okolí.

Celkově je letos v anketě přihlášeno 108 staveb, což je v devítileté historii soutěže druhý nejvyšší počet.

Účastníci soutěže mohou vybírat z osmi kategorií: malá a velká dřevěná hřiště, návrhy a realizace dřevěných konstrukcí, moderních dřevostaveb a realizace roubenek, srubů a dřevěných interiérů. V každé kategorii mohou poslat až 3 hlasy. Když budou hlasovat ve všech kategoriích, zařadí se do soutěže o čtyřdenní pobyt ve srubu Honka v Jizerských horách.

„Šance na výhru se významně zvýší, pokud účastník odešle všech 24 hlasů, které získá po registraci e-mailové adresy,“ doporučuje ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák. „V anketě ukazujeme, že dřevěné stavby jsou nejen krásné, ale prospívají také našemu zdraví a chrání nás a teplo našeho domova. Dřevo z českých lesů je navíc obnovitelnou surovinou, jehož využíváním šetříme neobnovitelné zdroje, a tím chráníme životní prostředí. Přínosy dřevěných staveb pro společnost i přírodu jsou proto jednoznačné,“ doplnil Stanislav Polák s tím, že věří, že zájem o tyto stavby i nadále poroste.

Dřevěné stavby lákají každoročně pozornost tisíců hlasujících, kteří jim v minulém ročníku odeslali přes 60 tisíc hlasů. Hlasovat v anketě, kterou zaštítila čtyři ministerstva, je možno na www.drevenastavbaroku.cz/hlasovani až do 13. března. Vítězové ankety budou oznámeni 10. dubna na zámku ve Křtinách u Brna.