„Muže mi někdo vysvětlit, jak někdo dokáže tohle udělat! Co kdyby to ten pes snědl, nechybělo málo!“ stojí v hojně sdíleném a komentovaném příspěvku na facebooku, který doplňují také fotografie z místa oblíbeného novojičínskými pejskaři.

Nálezce okamžitě z alarmoval strážníky, o případu se následně dozvěděli i celostátní policisté. „Údajná návnada ve formě sýru s hřebíkem v počtu čtyř až pěti kusů měla být nalezena náhodným svědkem 6. ledna poblíž místního rybníku zvaného Lamberk a celou tuto záležitost měl nálezce ihned oznámit službu konajícím strážníkům městské policie. Údajně však nalezené návnady zlikvidoval,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský s tím, že strážci zákona ihned věnovali inkriminované lokalitě zvýšenou pozornost.

„Celou věc si však do dalšího šetření ponechali novojičínští strážníci, a to ve spolupráci s pracovníky Odboru životního prostředí a správní komise pro projednávání přestupků Městského úřadu v Novém Jičíně,“ uvedl mluvčí a dále připomněl: „V případě, že vznikla jakékoli osobě nějaká újma na životě a zdraví jejich domácího zvířete či finanční škoda, nechť tuto skutečnost osobně oznámí na nejbližší policejní služebně případně na bezplatné lince tísňového volání Policie České republiky čísla 158.“