Druhou akcí seriálu se 13. července stane závod horských kol BIKE VALACHY za účasti olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Sportovci se mohou registrovat na www.valachytour.cz. Mediálním partnerem závodu i celého seriálu je Deník.

„Velkým lákadlem BIKE VALACHY bude vedle krásné tratě s četnými výhledy do malebné valašské krajiny právě účast a autogramiáda olympijského vítěze z Londýna 2012 Jaroslava Kulhavého. Fanouškům horských kol to nabízí jedinečnou možnost změřit na Valašsku síly s hvězdou současné cyklistiky," uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

BIKE VALACHY je klasický MTB maraton na kratších, ale přesto náročných tratích v okolí Velkých Karlovic. Závodníci mohou vybírat ze dvou variant – delší varianta čítá 45 kilometrů s téměř 1600 metry převýšení, kratší má 25 kilometrů a téměř 900 nastoupaných me­trů.

Pro účastníky i diváky bude připraven doprovodný program ve spolupráci s partnery. Společnost Specialized přiveze čtyřicet nejnovějších top modelů svých kol. Prvních čtyřicet zájemců si je bude moci vyzkoušet přímo na trati závodu. Fotodokumentaci zajistí Nikon, Sony představí akční kamery, k vyzkoušení budou outdoorové hodinky TomTom, profesionální sportovní výživu zabezpečí Nutrend, nové kousky do sportovního šatníku nabídne značka Zoot a ETA předvede zdravé vaření na svých kuchyňských produktech. Nebudou chybět ani testovací projížďky na segwayích z „vozového" parku Resortu Valachy.

Zájemci budou moci vyzkoušet také mobilní pump track z karlovického Bike parku Kyčerka, na němž dopoledne proběhne vložený rychlostní závod. Uskuteční se také závod pro děti na kratších tratích. Malí závodníci mají startovné zdarma. Na závěr dne bude připraveno grilování a posezení s country kapelou Sjezdaři.

BIKE VALACHY je druhým dílem nového seriálu VALACHY TOUR, jehož hlavním pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice. Sportovcům všeho věku nabízí příležitost srovnat síly s profesionály a získat atraktivní ceny v celkové hodnotě 750 tisíc korun.

První závod – VALACHY DUATLON – vyhrál Svatopluk Janečka před triatletem, účastníkem olympiády 2012 Janem Čelůstkou a X-terra triatletem Jiřím Klímou. V BIKE VALACHY mohou závodníci opět získat ceny od partnerů, vítězové delší trasy obdrží také finanční odměny 
v celkové výši 15 tisíc korun.

Další informace o závodu 
a registraci najdete na www.valachytour.cz.

Registrace na VALACHY MAN spuštěna

V pondělí 24. června byla zahájena registrace na další závod, který bude následovat jen tři týdny po BIKE VALACHY – na minitriatlon VALACHY MAN. Ten se uskuteční v pátek 9. srpna u přírodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Závodníci se zde utkají v plavání, jízdě na horském kole a v běhu. Připraveny jsou dvě trasy různé délky. Specialitou tohoto závodu je, že se ho mohou účastnit nejen jednotlivci, ale také štafety. Více na www.valachytour.cz.