Tradiční akce, na níž se podílí Opavský a hlučínský deník ve spolupráci s Obchodním centrem (OC) Breda & Weinstein, opět v listopadu zaplnila prostory Bredy. Prodávaly se zde kabelky, přičemž výtěžek byl použit na charitativní účely. Konkrétně v letošním roce pomohl Zdeňkovi Pavelkovi mladšímu, který od narození trpí dětskou mozkovou obrnou. Pečuje o něj hlavně jeho tatínek, bývalý extraligový hráč Zdeněk Pavelek starší se svou partnerkou.

A výsledek? Letošní kabelkový veletrh vynesl krásnou částku 91 855 korun. V té však nejsou zahrnuty pouze peníze ze samotného prodeje kabelek, ale i z dílčích akcí. Při dražbě kabelek herečky Dany Morávkové a první Miss Československa Ivany Christové, konané na Módní show opavského butiku La Gabriella, se vybralo sedm tisíc.

Internetová aukce VIP kousků ze šatníků známých osobností přinesla 11 900 korun. Dražilo se i přímo v Bredě. Pomáhali ale i jednotlivci. Deseti tisíci korunami přispěl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, a to už podruhé. Veletrh totiž stejnou částkou podpořil i loni.

Kabelkový veletrh Deníku v Opavě, OC Breda & Weinstein, pátek 15. listopadu 2019.Zdroj: Deník / Vladimír Pryček

„Je pro mě velkou ctí, že mohu Zdeňkovi pomoci, protože si myslím, že je potřeba lidem pomáhat. Hlavně, aby mu asistenční služba byla skutečně tou důležitou službou, kterou potřebuje,“ řekl. Zdeňkovi Pavelkovi pomohli i další. Firma Demosan v čele s Vlastimilem Harazimem věnovala pět tisíc korun, fotbalisté SFC Opava darovali deset tisíc, fanoušci SFC Opava pět tisíc a hokejisté HC Otice dva tisíce. Pěti tisíci do Kabelkové veletrhu přispělo OC Breda & Weinstein a shodnou částkou pak Rotary club Ostrava.

Veletrh znovu nabídl i doprovodný program, nechyběly módní přehlídky, kabelkový workshop Gabriely Premusové ani autogramiáda některých fotbalistů SFC Opava a hokejistů HC Slezanu Opava. Představila se také modelka a bloggerka Karolína Mališová, která je už od prvního ročníku opavského Kabelkového veletrhu jeho tváří.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem na veletrhu podíleli či přispěli. Každoročně je tato akce větší, rozrůstá se a také prodávané kabelky jsou kvalitnější,“ uvedla jedna z organizátorek veletrhu Veronika Königová z inzertního oddělení Opavského a hlučínského deníku.

A už nyní můžeme prozradit, že Kabelkový veletrh se znovu do Opavy vrátí příští rok na podzim, a to už pošesté. Bližší informace čtenářům včas přineseme.