PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Velká mela to prý byla,
celý vlak se hrůzou chvěl.
Průvodčí pak zaúpěla,
rabiát ji kopnout měl.

Cesta vlakem bývá většinou nudná záležitost. Lidé si čtou, koukají do počítačů, spí nebo občas prohodí nějaké to slovo. Někdy se ale dějí věcí nevídané. Jako nedávno při jízdě do Ostravy. Jeden z cestujících – Kuba (36 let) – se nepohodl s průvodčí. Ona tvrdila, že se choval neurvale a poté ji nakopl, on ji naopak obvinil ze zbytečného vyhrocení sporu a následné teatrálnosti.

Další díly seriálu najdete zde.

A co se vlastně stalo? Průvodčí chtěla po Kubovi necelých padesát korun za jízdné. Odvětil jí, že má pouze pětisetkorunovou bankovku. Když jej požádala o drobné, pousmál se a pomalu opravdu velmi pomalu, začal vytahovat mince. Po několika minutách mu průvodčí řekla, že takhle to nejde. Na to jí Kuba řekl: „Co chceš, ty k… stará, nemůžeš si počkat, nevíš, že hledám?“ Průvodčí ho důrazně upozornila,

aby se ve veřejném prostředku, kde jsou další lidé, choval slušně. Muž si ženu začal natáčet mobilním telefonem. Dlaní mu zakryla displej a vyzvala ho, aby přestal. Kuba ji vzápětí špičkou boty kopl do kolene. Průvodčí zaúpěla a spadla na podlahu vozu. Když jí další cestující pomohli zvednout se, přivolala policisty. Utrpěla lehčí zranění s přibližně dvoutýdenní léčbou.

Kuba tvrdil, že nešlo o úmysl. Prý má zdravotní problémy. Kombinace jeho nemoci a strnulosti končetiny po dlouhodobém sezení způsobila, že noha samovolně „vystřelila“ a nechtěně zasáhla průvodčí do kolene.

Případ skončil až před ostravským soudem, který v těchto dnech vynesl pravomocný verdikt. Muž dostal šestiměsíční podmíněný trest odložený na zkušební lhůtu jednoho roku. Rozsudek je pravomocný.