Jak Zemek potvrdil MF DNES, jednal s bývalým majitelem lázní (Jaroslav Čánek a Pavel Drobil – pozn. aut.) už od podzimu. Kupní smlouva nabyla platnosti letos v květnu.

Zemkovi a jeho rodině nyní kromě Darkova patří také nejznámější moravské lázně Luhačovice, ale také lázeňské domy v Ostrožské Nové Vsi, velkých Losinách a Mariánských Lázních.

Deník se snažil informace ověřit přímo u Zdeňka Zemka, ten ale nezvedal telefon. Nicméně v médiích proběhla informace, podle které se klienti Lázní Darkov změny vlastníka nemusejí bát. „Podle mě se mohou těšit. Plánujeme řadu oprav, kterým ale musí předcházet projektová příprava, stavební řízení atd. Lázeňským hostům znovu otevřeme i historický areál v Darkově. Zdržení souvisí hlavně s legislativními úpravami, které měly platit od dubna, ale posouvají se," řekl Zemek MF DNES.

Čánek: Máme plno!

Výkonný management lázní se zatím nemění. Pro nového majitele budou dál pracovat původní vlastníci Pavel Drobil a Jaroslav Čánek. Ten Deníku řekl, že po loňském špatném roku nastal obrat a kapacita lázní je téměř naplněna. Ze zhruba 600 lůžek je 95 procent obsazených.

„Přemýšlíme, jak zvýšit kapacitu a zvažujeme otevřít naše kapacity v darkovské části, kde máme v lázeňských vilkách a staré budově 130 lůžek," řekl Jaroslav Čánek.

Mluví také o přípravách na rekonstrukci dalších pater v rehabilitačním sanatoriu v Karviné-Hranicích.

Zdržení naopak nabral projekt Domova Alzheimer, který už měl otevřít v pronajaté části léčebny v Darkově. Podle informací Deníku dosud provozovatel nestihl veškerá potřebná povolení.