Mezi takto okradenými je i devětasedmdesátiletý penzista z Havířova. Podvodníci si ho jako snadnou kořist vybrali v pondělí odpoledne. Vyhlédli si ho už na parkovišti a sledovali až k přepážce. Když si ověřili, že si starý muž vybírá větší hotovost, pokračovali ve svém plánu.

„Někdy odpoledne jsem přijel svým autem k hlavní poště v centru města. Zaparkoval jsem ve dvorové části, automobil zamkl a odešel si vyzvednout důchod. Asi po 45 minutách jsem se s penězi v peněžence vrátil do vozidla, nastartoval a začal velmi pomalu couvat. Najednou jsem uslyšel ránu v zadní části vozidla a všiml si nějakého muže, který zaklepal na sklo předních dveří mého vozu. A ten člověk mi řekl, že jsem mu zlomil ruku a abych ho odvezl do nemocnice," popsal důchodce.

Starý muž v té chvíli netušil, že se právě stal obětí vykutálených podvodníků, kteří mají celou akci dobře promyšlenou. Vystresovaný tím, že někomu nechtěně ublížil, se snažil zraněnému pomoci.

S údajně zraněným mužem byl ještě další komplic. Do auta nastoupil společně se zlodějským simulantem. „Když se blížili k nemocnici, neznámí spolucestující nechtěli, aby pán zastavil na parkovišti před nemocnicí, ale navigovali ho na Dlouhou třídu, na parkoviště poblíž vietnamské tržnice. Tam muži vystoupili a řekli, aby počkal. A pak už se nevrátili. Po nějaké době starému pánovi došlo, že to byla lest a zjistil, že hotovost ve výši 14 tisíc korun je pryč," doplnila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Podle získaného popisu byl jeden z mužů ve věku asi 25 let, bílé pleti a štíhlé postavy.

„Žádáme případné svědky, kteří v pondělí 20. 8., v čase od 09:30 do 10:00 hodin, na parkovišti za budovou hlavní pošty v Dlouhé třídě, viděli osobní vozidlo Škoda Felicia, modré barvy, aby kontaktovali policisty Obvodního oddělení Havířov 1. Současně varujeme všechny občany, především starší osoby, že je možné, že neznámí pachatelé tuto lest použijí znovu. Při podobné zkušenosti by lidé rozhodně neměli nikoho nikam převážet. Doporučujeme volat na bezplatnou linku 112," doplnila Viačková.