Tragickou zprávu potvrdil syn manžela zpěvačky Josefa Rychtáře.

„Cože? Ku…, co se to děje?," řekl neveřícně Ota Bauer, bývalý zvukař kapely Dianthus, s níž Iveta Bartošová spojila své pěvecké začátky. „Vůbec o tom nevím," pokračoval poté, co slyšel, že zpěvačka je několik hodin po smrti.

S Dianthusem zpívala asi dva roky

„Na té soutěži ale vystupovala bez nás," připomněl jeden z prvních úspěchů zpěvačky Ota Bauer, v jehož hlase byl cítit smutek. „Je pravda, že na posledních záběrech v novinách vypadala dost špatně, ale je to škoda,"povzdechl si.

Podobně se k náhlému odchodu Ivety Bartošové vyjádřil také Jiří Unruh, bývalý kytarista skupiny Laser. „Ať na tom byla, jak na tom byla, to neměla dělat," neskrýval rozčarování dnešní kameraman České televize.

Iveta Bartošová se narodila se jako dvojče sestry Ivany 8. dubna 1966 v čeladenské porodnici. Ve Frenštátě pod Radhoštěm vychodila základní školu a později také tamní gymnázium. V té době už ale zpívala s kapelou Dianthus po zábavách i různých jiných vystoupeních. Vítězství sedmnáctileté zpěvačky v okresním kole soutěže Talent bylo prvním krokem k pozdější hvězdné kariéře. Iveta Bartošová sklidila další úspěchy v krajském kole Talentu i na následném festivalu Mladá píseň Jihlava. Nedlouho poté už přišel první duet s Petrem Sepešim.

S kapelou Laser Iveta Bartošová zpívala asi osm měsíců poté, co odešla od Dianthusu po vítězství v soutěži Talent.

„Zpívala s námi, než odešla do Prahy. My jsme byli spíše rocková kapela, která hrávala po zábavách. Hráli jsme třeba Citrony a podobně, a ona s tou svojí sametovou barvou hlasu zpívala spíše slaďáky," uvedl pro Deník Jiří Unruh a poznamenal, že po odchodu Ivetu nahradila její sestra Ivana. „Ta byla v těch rockových skladbách lepší," podotknul Jiří Unruh.

Po Ivetě Bratošové mu zůstala podepsaná gramodeska a kazeta s videoklipy, které mohl se svolením Ivety Bartošové exkluzivně vysílat ve své televizi, kterou kdysi ve Frenštátě pod Radhoštěm provozoval. „Dala mi to asi před deseti lety, když byla ve Frenštátě na nějaké akci. Hodně mě to dneska vzalo. Hráli jsme spolu několik měsíců, ale přece… Je to hodně nešťastné. Vím, že jí asi nebylo nejlíp, ale to neměla dělat. Je to v pr…," povzdechl si bývalý rocker.

Frenštátský ples mohl být novým startem

Po vzpomínaném odjezdu do Prahy Iveta Bartošová si vychutnávala roky slávy a ve Frenštátě pod Radhoštěm bývala sporadicky. Paradoxně se tam objevila několikrát až v poslední době, kdy přišel ústup ze slávy i společenský pád na dno. V posledních letech se stále objevovaly náznaky toho, že by se Iveta Bartošová mohla vrátit na pěveckou scénu a jedním ze startů mohl být Ples Fren music, konaný 15. března v Domě kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jeho organizátor Aleš Luchesi ples pojal jako charitativní akci, jejíž výtěžek měl jít na oběti únorového výbuchu plynu v domě číslo 39 na ulici 6. května. Pro Ivetu Bartošovou to mělo být první vystoupení v tom roce.

„Hodně se na to těšila, už proto, že měla vystoupit před svými známými. Byla trochu nervózní, ale byla v pohodě. A myslím, že i přesto, že zpívala na playback, tak se jí to celkem povedlo. Lidi ji tenkrát vzali. Akorát Rychtář to tam tenkrát nezvládl," připomněl Aleš Luchesi extempore Josefa Rychtáře, pozdějšího manžela Ivety Bartošové, který pod pohrůžkami zakázal na plese zpěvačku fotit. „Je to škoda. Myslím si, že na tom byla psychicky hodně špatně a on jí asi moc nepomohl," uzavřel Aleš Luchesi.

Tragédie v Uhřiněvsi

Podle informací, které přinesl server Šíp.Deník.cz, se tragická událost stala na trati mezi Uhříněvsí a Benicemi. Právě v pražské části Uhříněves Bartošová žila se svým manželem.

"Srážka měla bohužel fatální následky. Totožnost osoby zatím zjišťujeme. Tělo je nárazem hodně devastované, takže zjistit, o koho jde, není snadné," uvedla Šípu mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Situace před 14. hodinou

Redaktor Deníku se ihned vydal na místo, v současné době je ve vlaku před Uhříněvsí, z kterého nikoho nepouštějí.

Policie zatím nevydala zprávu ani informace o totožnosti. "Doklady se nenašly," uvedla mluvčí.

U inkriminovaného přejezdu je asi čtyřicet novinářů a patnáct aut. Policisté regulují dopravu a k místu tragédie vzdáleného asi 250 metru nikoho nepovolaného nepouštějí. Připravení novináři proto využívají dětský vrtulník na dálkové ovládání patrně s nainstalovanou minikamerou. Vlaky projíždějí krokem po druhé koleji.

Manžel Josef Rychtář potvrdil serveru tn.cz, že zpěvačka spáchala sebevraždu.

Osmačtyřicetiletá Bartošová byla populární zpěvačkou, především v 80. letech. Známé jsou její hity Málo mě zná, Víš, lásko nebo Hej, pane Diskžokej. V posledních letech byla častým soustem bulváru, který neustále probíral její vztah k alkoholu i problémové vztahy s muži. S Ladislavem Štaidlem, se kterým zpěvačka dříve spolupracovala, měla syna Artura.

Zdroj: Youtube