K prvnímu případu spěchaly v sobotu 18. ledna týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS) do Mostů u Jablunkova na Frýdecko-Místecku již v devět hodin. Desetiletého lyžaře zranila v oblasti zad sedačka lanovky.

Extrémní vytrvalostní závod LH24 (24 hodin na Lysé hoře), 18. ledna 2020 v Ostravici.
Lysá v obležení. Víkend v Beskydech patřil extrémní LH24. Královna dala zabrat

Ošetřili jej členové horské služby, a následně záchranáři. Vrtulníkem byl pak přepraven do FN Ostrava. "Ještě dopoledne byl nutný zásah u osmatřicetiletého muže v oblasti Lysé Hory v Beskydech. Při pádu na lyžích si přivodil poranění obou horních končetin," uvedl dále mluvčí ZZS Lukáš Humpl s tím, že také v tomto případě byl zraněný po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice leteckými záchranáři,

Následovaly odpolední zásahy u dvou dětí v Jeseníkách – v Horním Václavově a Karlově. "Osmiletý chlapec spadl při lyžování a přivodil si otřes mozku, sedmiletá dívka pak zranění dolní končetiny. Po ošetření je posádky ZZS transportovaly do spádových zdravotnických zařízení," popsal Humpl.

Extrémní vytrvalostní závod LH24 (24 hodin na Lysé hoře), 18. ledna 2020 v Ostravici.
Perličky z Lysé aneb Jaká byla letošní LH24 v Beskydech? Padl ženský rekord!
Veterináři z Krajské veterinární správy v Jihlavě utratili šest slepic a kohouta také v sousedním chovu Marty Němcové.
Ptačí chřipka je zpátky v Česku. Mohou ji šířit divoké kachny

V sobotních odpoledních hodinách se pak zranily dvě lyžařky ve ski areálu Bílá. "Třiačtyřicetiletá žena byla zraněna v oblasti dolní a horní končetiny, sedmiletá dívka utrpěla poranění horní končetiny," doplnil mluvčí ZZS.

Žena středního věku se zranila v odpoledních hodinách na Pustevnách v Beskydech, když spadla na zledovatělé cestě. Zdravotnickou pomoc jí poskytovali členové horské služby a následně ZZS. "S příznaky otřesu mozku byla přepravena k dalšímu vyšetření a ošetření do zdravotnického zařízení," konstatoval na závěr mluvčí ZZS Lukáš Humpl.