K prvnímu případu spěchaly v sobotu 18. ledna týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS) do Mostů u Jablunkova na Frýdecko-Místecku již v devět hodin. Desetiletého lyžaře zranila v oblasti zad sedačka lanovky.

Ošetřili jej členové horské služby, a následně záchranáři. Vrtulníkem byl pak přepraven do FN Ostrava. "Ještě dopoledne byl nutný zásah u osmatřicetiletého muže v oblasti Lysé Hory v Beskydech. Při pádu na lyžích si přivodil poranění obou horních končetin," uvedl dále mluvčí ZZS Lukáš Humpl s tím, že také v tomto případě byl zraněný po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice leteckými záchranáři,

Následovaly odpolední zásahy u dvou dětí v Jeseníkách – v Horním Václavově a Karlově. "Osmiletý chlapec spadl při lyžování a přivodil si otřes mozku, sedmiletá dívka pak zranění dolní končetiny. Po ošetření je posádky ZZS transportovaly do spádových zdravotnických zařízení," popsal Humpl.

V sobotních odpoledních hodinách se pak zranily dvě lyžařky ve ski areálu Bílá. "Třiačtyřicetiletá žena byla zraněna v oblasti dolní a horní končetiny, sedmiletá dívka utrpěla poranění horní končetiny," doplnil mluvčí ZZS.

Žena středního věku se zranila v odpoledních hodinách na Pustevnách v Beskydech, když spadla na zledovatělé cestě. Zdravotnickou pomoc jí poskytovali členové horské služby a následně ZZS. "S příznaky otřesu mozku byla přepravena k dalšímu vyšetření a ošetření do zdravotnického zařízení," konstatoval na závěr mluvčí ZZS Lukáš Humpl.