Zimní počasí podle záchranářů Moravskoslezského kraje jim někdy komplikuje práci a občas vyžaduje ne zcela standardní řešení při ošetřování či transportu pacienta. A jeden takový zásah se odehrál v sobotu dopoledne na Frýdecko-Místecku. Záchranáři o tom informovali na síti X i na své webové stránce. „Po půl deváté přijali krajští operátoři tísňové volání z třinecké části Guty. Nahlášena byla dechová tíseň u pacienta seniorského věku,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Na odlehlé místo pěšky

Posádka rychlé zdravotnické pomoci podle něj nemohla z důvodu zasněženého terénu dojet až k domu, který se nalézal na odlehlém místě. „K nemocnému tak poslední úsek cesty absolvovala pěšky,“ přiblížil.

Jak upřesnil, čtyřiaosmdesátiletý muž trpěl zhoršujícími se dechovými obtížemi a po prvotním ošetření byl nutný jeho transport do nemocnice. Pro dopravu k sanitnímu vozidlu využili záchranáři sáněk, které v tu chvíli byly k dispozici.

„Na nich absolvoval prvních zhruba čtyři sta metrů úzkým chodníčkem a následně zasněženou cestou, naštěstí spolupracující pacient, bez větších obtíží. Poté již byl uložen ve vyhřátém sanitním vozidle a záchranáři jej předali do další léčby v třinecké nemocnici,“ dodal Huml.