Lupič zahájil své tažení 3. června 2009 dopoledne, kdy přepadl poštu v Soběšovicích. „Na hlavě měl nápadně hluboko do čela nasazenou čepici a vysoko vyhrnutý límec. Na očích měl tmavé brýle. Přistoupil k přepážce a ohromené úřednici předal lístek s textem, že je ozbrojen a že chce peníze. Pak vytáhl pistoli a zamířil na ni. Vyděšená žena mu předala osmadvacet tisíc korun, načež pachatel odešel,“ popsal tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Další případ měl na svědomí loni 1. července, kdy v dopoledních hodinách přijel na jízdním kole k poště v Ropici. Poštovní úřednice opět dostala lístek s totožným textem. Žena se ho lekla natolik, že od přepážky utekla, takže lupič odešel s nepořízenou. „Podle zajištěných stop však bylo zřejmé, že se jednalo o stejného pachatele, který loupil měsíc předtím v Soběšovicích,“ prozradil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

K poště do Sobešovic přijel znovu 14. srpna. Tentokrát si odvezl více než třicet tisíc korun. Poté tentýž pachatel loupil na poštách v Horních Bludovicích a v Českém Těšíně, odkud si celkem odnesl přes 50 tisíc korun. Na poště v Dobraticích se snažil vzbudit dojem, že je dokonce Ukrajinec. „Peněz se však nedočkal stejně jako na poště v Třanovicích. Neuspěl ani, když šel loupit podruhé na poštu v Českém Těšíně. Frýdecko-místečtí kriminalisté totiž spolu s karvinskými kolegy obsadili několik vybraných pošt, které začali fyzicky střežit,“ vylíčil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Kriminalisté se dočkali ve středu 3. února. „Na poštu v Horních Bludovicích přijel na kole muž, který přišel k přepážce, vytáhl pistoli a žádal rychlé vydání peněz. Poštovní úřednici však v té chvíli vystřídali karvinští policisté, kteří muže na místě zatkli a převezli ho rovnou do policejní cely ve Frýdku-Místku,“ sdělil Ivan Žurovec.

Více o posledním přepadení čtěte ZDE

Šestačtyřiceti­letého muže z malé obce u Žermanické přehrady vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Ten se ke všem devíti přepadením pošt přiznal. „Uvedl, že měl finanční problémy, které nedovedl jinak řešit. Již v pátek 5. února jej soudkyně Okresního soudu ve Frýdku-Místku poslala do vazby. Hrozí mu až deset let vězení,“ uzavřel Ivan Žurovec.