První krádež se odehrála na přilehlém parkovišti poblíž sběrného dvoru Pod estakádou, který se nachází pod mostem na Nádražní ulici ve Frýdku-Místku. „Zatím neznámý pachatel zde ukradl ze zaparkovaných nákladních vozidel DAF dvě autobaterie. To mu ale nestačilo, takže ještě z nádrží odčerpal devadesát litrů nafty,“ potvrdil ve čtvrtek redakci tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk s tím, že poškození odhadli škodu na patnáct tisíc korun.

Policisty zaměstnává i prošetřování další krádeže, která se stala kolem 21. února ve zlatnictví MK AURUM v ulici J. V. Sládka ve Frýdku-Místku. „Zloděj v prodejně odcizil ozdoby ze stříbra v hodnotě deseti tisíc korun. Navíc poškodil skleněný pult, na kterém vznikla škoda za pět tisíc korun,“ upřesnil okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Náhodně oslovení lidé se shodli na tom, že krádeží bude v současné době, kdy někteří mají hodně hluboko do kapes, spíše přibývat. „Nezaměstnanost se stále zvyšuje, což se nakonec odráží i na vyšší kriminalitě. Podle mě se budeme setkávat i se stále drzejšími krádežemi. Zábrany budou padat,“ zamyslel se muž, který nechtěl být jmenován.

Sedmnáctiletý David Pavelek zase uvažoval nad tím, jak zloděje co nejúčinněji trestat, aby si příště raději krádež rozmysleli. „Žijeme v jednadvacátém století, posílal bych je natvrdo do vězení. Pokud bychom ale žili ve století třináctém, byl bych rozhodně pro sekání rukou,“ uvažoval David Pavelek, který studuje ve Frýdku-Místku. „Po pachatelích obou krádeží intenzivně pátráme,“ uzavřel Vlastimil Starzyk.