Zraněného muže musela převézt záchranka do třinecké nemocnice, podle neoficiálních informací utrpěl vážná zranění, mimo jiné má zlomenou lícní kost, a hrozilo mu, že přijde o oko. Mluvčí Nemocnice Třinec Andrea Skřičková potvrdila, že pacient je od soboty 21. dubna hospitalizován na chirurgickém oddělení.

Redakce jméno údajného útočníka zná, zatím ho však nezveřejní. „Nezlobte se, já to nebudu komentovat. Je to politováníhodná událost a mě to strašně mrzí," řekl v úterý redakci mostecký radní. Na otázku, zda k napadení došlo, ale řekl, že neví.

„Něco jsem zaslechl, ale nechci se k tomu blíže vyjadřovat, nebyl jsem u toho přítomen," řekl Deníku starosta Josef Szotkowski. „Počítám s tím, že to určitě bude někdo vyšetřovat, to ano," prohlásil. Muž, který měl být údajně v sobotu radním napaden, se podle něj stará například o zimní údržbu cest. 

Policejní mluvčí Vlastimil Starzyk nicméně v úterý odpoledne uvedl, že podobná kauza se sice šetří, ale žádný místní politik v ní nefiguruje. „Jedná se spíš o fotbalové funkcionáře, mělo se to stát po zápase, ale tento případ je teprve v plenkách," konstatoval Vlastimil Starzyk. Vše se zatím šetří jako přestupek, policisté ale nevylučují překvalifikování na trestný čin.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#
Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku