Pachatelé tyto ozdoby kradli nejen na hřbitovech, ale svůj zájem obrátili i na památníky a školy. „Na jaře letošního roku jsme zaznamenali hned tři krádeže bronzových desek. Neznámý lapka řádil v obcích Hnojník, Hrádek a Oldřichovice. Zde z památníku obětem druhé světové války, základní školy a obelisku odcizili desky z barevných kovů, jejichž cena byla vyčíslena na sto čtyřicet tisíc korun," vyčíslil způsobenou škodu frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Tyto delikty nenechaly tým třineckých kriminalistů po řadu dní v klidu. Jejich mravenčí práce a úsilí však přinesly své ovoce. „Kolegové koncem minulého týdne dopadli dvojici mužů z Třinecka, která má na svědomí právě tyto krádeže pamětních desek. Oba devětatřicetiletí muži měli již v minulosti problémy se zákonem. Vychytralým zlodějům nepomohlo před odhalením ani to, že svůj lup odvezli do sběrných surovin v Polsku.

Minulý týden v pátek poslal okresní soud do vazby jednoho z dvojice podezřelých. Jejich trestná činnost je nyní kriminalisty do hloubky prošetřována.Oběma mužům hrozí za přečin krádeže trest v odnětí svobody až na pět let," dodal Vlastimil Starzyk.