Napadený muž se bránil a ranám uhýbal, přesto jej útočník několikrát zasáhl. O případu informovala Daniela Vlčková z krajského policejního ředitelství.

Těžce zraněný osmatřicetiletý muž ještě stačil utéct z pokoje a uchýlil se na vrátnici ubytovny. „Vrátný nemeškal a okamžitě zavolal nejprve rychlou záchrannou službu a poté městskou policii. Když se na místo dostavili policisté obvodního oddělení, byli zde již zdravotníci a ošetřovali zraněného. Pětadvacetiletého útočníka zadrželi strážníci městské policie. Napadený muž byl převezen do frýdecko-místecké nemocnice," uvedla Daniela Vlčková.

Případem se nejprve zabývali kriminalisté z Frýdku-Místku, kteří zahájili trestní řízení s tím, že mladík je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví. „Během prověřování vyšlo najevo, že útok byl veden s takovou razancí, že jen díky aktivní obraně napadeného a včasné odborné lékařské pomoci, kterého se mu neprodleně dostalo, nemělo napadení daleko horší, fatální následky. Na základě těchto zjištěným skutečností případ z důvodu věcné a místní příslušnosti předali kolegům z krajského ředitelství," dodala Daniela Vlčková.

Po vyhodnocení důkazů a výpovědí svědků kriminalisté čin překvalifikovali a pětadvacetiletého muže, který již byl v minulosti několikrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost, obvinili z vraždy ve stadiu pokusu. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. Současně podali státnímu zástupci krajského státního zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.