„V srpnu došlo ve Frýdku-Místku během krátké doby hned ke dvěma podvodům spojeným s provozem výherních hracích automatů. Vždy odpoledních hodinách přišli do herny muži, kteří se chovali jako zákazníci, přistoupili k terminálu a spustili hru. Vše by bylo v pořádku, kdyby po chvíli nezačali s přístrojem neoprávněným způsobem manipulovat," uvedl ve středu policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

„Nejprve do boční stěny zařízení vyvrtali otvor a posléze speciálním předmětem vytáhli jeho příslušenství. S tímto následně neoprávněně manipulovali, a to tak, že automat vykázal výhru. Tu samozřejmě podvodníci po personálu baru požadovali. Nic netušící obsluha vykutáleným ,hráčům´ peníze vyplatila. Ti si přišli během krátké doby na podvodné výhry v řádu tisíců korun," dodal mluvčí.

Detektivové, kteří případ vyšetřují, zjistili, že pachatelé téměř stejným způsobem obelstili technické zařízení nejen na Frýdecko-Místecku, ale i na více místech České republiky. „Dopouštějí se tak podvodu, za který trestní zákoník ukládá trest až dva roky vězení," upozornil Vlastimil Starzyk.

„Co podvodníci zřejmě netušili, je fakt, že při svém jednání byli nahráváni bezpečnostní kamerou. Tímto žádáme všechny občany, kteří muže na snímcích poznali, ať kontaktují nejbližší policejní služebnu nebo volají linku 158," uvedl.