Pachateli, který v pondělí krátce po osmé hodině ráno nahlásil anonymně na linku 158, že v Nemocnici Třinec je bomba, hrozí za šíření poplašné zprávy až tříleté vězení. Informoval o tom frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

„Po pachateli této výhružky intenzivně pátráme," uvedl Starzyk s tím, že ihned po oznámení se rozjela policejní akce. „Na místo postupně vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Vedle hasičů a záchranářů se na opatření podíleli policisté z obvodního oddělení Třinec, speciální pořádková jednotka z Ostravy, městští strážníci a specialisté z oboru pyrotechniky včetně speciálně vycvičených psů," vyjmenoval mluvčí.

Na místě pak bylo rozhodnuto o evakuaci budovy nemocnice. „Ve spolupráci s hasiči a krizovým řízením města Třinec bylo čtyřmi autobusy evakuováno přes pět set lidí," zdůraznil Vlastimil Starzyk.

Jednalo se o zhruba 250 pacientů z lůžkové části, zbytek byli lékaři a pacienti ambulancí. Ti byli převezeni do okolních zdravotnických zařízení a škol. „Po prohlídce budovy nebyl nalezen žáden nástražný výbušný systém a krátce před polednem začal probíhat svoz všech pacientů, kteří byli evakuováni," doplnil okresní policejní mluvčí.