Chlapec měl podle informací Deníku zemřít v bytě na jednom z místních sídlišť během noci na sobotu. „Podle dosavadního šetření je příčinou úmrtí utonutí,“ řekl mluvčí severomoravské policie Miroslav Pech. Vyšetřovatelům více napoví nařízená soudní pitva, která proběhne až v pondělí.

Na místo tragické události byla v sobotu ráno přivolaná také rychlá záchranná služba. „Záchranáři nalezli dítě ve věku jeden a tři čtvrtě roku ležící na posteli, chlapeček nejevil žádné známky života – nedýchal a jeho srdce nepracovalo. Záchranáři sice zahájili srdeční masáž, zasahující lékař však po svém příjezdu zjistil, že malému pacientovi již není možné pomoci, a musel konstatovat jeho smrt,“ popsal zásah mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Ten také podotkl, že lékař na tělíčku nenalezl známky násilí ani čerstvá zranění.

Zdravotníci museli na místě ošetřit také jednatřicetiletého otce mrtvého dítěte. „Muž byl rozrušený a jevil známky psychické poruchy. Jeho stav vyžadoval transport do zdravotnického zařízení a záchranáři jej předali do péče Psychiatrické léčebny v Opavě,“ podotkl Humpl.

Po celou sobotu byla na místě neštěstí policejní skupina, která závažný případ vyšetřovala. Spekuluje se, že podíl na smrti dítěte mohl mít přibližně třicetiletý muž. „K případu je přistupováno, jako kdyby došlo k násilnému úmrtí,“ přiznal Pech s tím, že u smrti nezletilých osob nejde z důvodu jejich nízkého věku o nijak výjimečný postup.

Přítomnost krajských vyšetřovatelů však napovídá, že mohlo v Odrách dojít k závažnému trestnému činu. Policisté poodhalí další fakta k tragické události až poté, co budou mít výsledky pitvy.