Její přítel Daniel Křenek říká, že vše začalo v květnu, kdy se šéf realitky nabídl, že zprostředkuje prodej garsonky a zajistí nákup většího bytu. „Byl nadmíru ochotný, až to skoro bylo nápadné, dokonce navrhoval, že si pro zálohu dojede osobně do Prahy,“ poznamenal Křenek. Rezervační smlouva byla sepsána 7. května.

Více o tématu realitních kanceláří čtěte v Souvisejících článcích

Zhruba o měsíc později si však žena v Deníku přečetla, že realitka má problémy, a ihned se rozhodla smlouvu předčasně ukončit. To se stalo 12. června poté, co si Červíka doslova „odchytila“. „Chtěla zjistit přes pana Červíka, kde jsou její peníze, což pan Červík nedokázal nijak doložit. Tak sám po nátlaku navrhl, že smlouvu předčasně ukončíme. Dokonce ji sám sepsal, ale schůzku si s námi nesjednal. Museli jsme si ho najít a až poté nám ji podepsal,“ popsal stěžovatel.

Makléř měl zálohu vrátit do tří dnů. „Peníze dodnes nejsou, už to budou tři měsíce,“ uvedl Daniel Křenek. Žena už 22. června ve Frýdku-Místku podala trestní oznámení, to ale zatím žádný konkrétní výsledek nemá. „Policie se jí měla ozvat do měsíce – a neozvala se. To mě hodně zaráží, tři sta tisíc je pro normálního člověka hodně peněz,“ prohlásil přítel podvedené klientky. Dodal, že Červík s věřitelkou komunikuje pouze přes SMS zprávy. „Osobně se s ní sejít nechce,“ upozornil.

Roman Červík v pátek redakci řekl, že se k tvrzení vyjádří v pondělí 28. září. Na podobně neúměrných lhůtách trval i v případě předchozích článků. V minulých dnech nicméně v e-mailu tvrdil, že „FM Reality žádné finanční problémy nemá“.

„Celá bublina se vytvořila po zveřejněných článcích, ať už na internetu nebo v tištěné podobě, a lidé ve Frýdku-Místku si rádi také něco připepří a závist českých lidí nemá hranic. Proto vzniká nedůvěra k naší společnosti, a tím komplikuje práci všech makléřů ve společnosti,“ napsal redakci Červík.

Přitom podle důvěryhodného zdroje od makléře odešel už i poslední zaměstnanec.