Zatím poslední násilnost se odehrála v Ostravě-Zábřehu. Jak již Deník informoval, v sobotu večer byl v jednom z bytů nalezen mrtvý třiadvacetiletý mladík. Bezvládné tělo objevil uvnitř bytu jeho otec, který ho přišel navštívit poté, co se mu jeho syn několik dnů neozval.Je nařízena soudní pitva, která má určit příčinu i dobu smrti.

„Muž byl nalezen v bytě bez známek života. Měl zranění neslučitelná se životem. Na jeho smrti měla s největší pravděpodobností podíl cizí osoba,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská s tím, že pachatele se zatím nepodařilo dopadnout. „Vyhodnocujeme veškeré zajištěné stopy,“ řekla v pondělí Štětínská s tím, že na případu pracují nejlepší severomoravští kriminalisté. Případ je zatím kvalifikován jako trestný čin vraždy, za který lze uložit deset až patnáct let žaláře, případně výjimečný trest.

Původní článek ČTĚTE ZDE!

Místem druhého dosud neobjasněného zločinu v Moravskoslezském kraji je Český Těšín, kde byla v pátek 25. září zavražděna sedmadvacetile­tá žena.

„Ráno vyšla ze svého bydliště, které se nachází poblíž Městské knihovny v Českém Těšíně. Z domu šla společně se svými dcerami ve věku dvou a pěti let. Starší dcerku odvedla do školky. Po pár minutách vyšla ze školky už jen s mladší dcerkou. Přes ulici Smetanovu a přes náměstí ČSA se obě vracely zpět domů. Na náměstí ČSA ještě navštívila prodejnu potravin a drogerii. Není vyloučeno, že nakupovala i v jiných obchodech. Poslední pohyb poškozené a její dcerky je zaznamenán okolo 8.45 právě na uvedeném náměstí,“ uvedla Darina Majková ze severomoravské policie.

Vysvětlila, že policistům by pomohlo svědectví lidí, kteří se 25. září mezi osmou až půl desátou dopoledne pohybovali v okolí ulic Havlíčkovy, Smetanovy, Čapkovy, Dvořákovy, Bezručovy, poblíž městské knihovny a náměstí ČSA v Českém Těšíně, a mohli si tak všimnout ženy s dítětem, případně podezřelého muže v jejím okolí. Informace k oběma zločinům lze sdělit na linku 158.

Vše o těšínské vraždě ČTĚTE ZDE!

Od začátku roku do konce srpna bylo v Moravskoslezském kraji evidováno třináct vražd a vražedných pokusů. U dvanácti z nich již kriminalisté znají jméno pachatele. Oficiální statistiky za září a první říjnové dny ještě nejsou k dispozici. Za stejné období loňského roku bylo v Moravskoslezském kraji zaznamenáno deset vražedných činů, z nichž jeden stále zůstává neobjasněn. Za celý rok 2008 pak moravskoslezští policisté vyjížděli k devatenácti zločinům, z nichž osmnáct vyřešili.