Podle výpovědi zraněné ženy, která si život zachránila hlasitým křikem o pomoc, se jednalo o muže ošuntělého vzhledu. „S bodnořeznými zraněními v oblasti zad a břicha byla převezena záchrannou službou na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Motiv činu zatím není znám,“ potvrdil Deníku krátce po činu Vlastimil Starzyk z preventivně-informační skupiny Policie ČR ve Frýdku-Místku.

Útočník si ženu vyhlédl na nádraží krátce poté, co cestující vystoupili z vlaku od Ostravy. „V té době průmyslové kamery zaznamenaly, jak se po ní ohlíží asi třicetiletý muž. Podle videozáznamu je zřejmé, že se neznají. V jednu chvíli tento muž neznámou mladou ženu oslovuje, ale ta jen sklopí zrak a dál pokračuje v chůzi. O několik minut později je už ale nalezena kousek od nádraží u budovy banky se čtyřmi ranami na zádech a v oblasti ledvin,“ upřesnil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec. Kriminalisté následným šetřením od svědků zjistili, že agresor, který z místa činu utekl, poškozené ještě nadával a vyhrožoval dalším útokem.

Tiskový mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl sdělil, že napadená byla po příjezdu zdravotníků při vědomí. „Její stav se ovšem jevil jako velmi vážný. Záchranáři zajistili zraněné žilní vstup, podání léků tlumících bolest a infuzních roztoků. Pacientku také připojili k monitoru srdeční činnosti, podali kyslík a připravili ji k transportu do zdravotnického zařízení. Poté pro ni přiletěl vrtulník záchranné služby z Ostravy. Letečtí záchranáři si dotyčnou převzali na heliportu frýdecko-místecké nemocnice a zajistili její rychlý transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ prohlásil Humpl.

Snahou policie je nebezpečného gaunera, který měl ještě před tímto útokem nadávat i dalším cestujícím, co nejdříve dopadnout. „Vzhledem k charakteru provedení tohoto zločinu je zřejmé, že jde o velmi nebezpečného a impulsivního pachatele, u něhož hrozí, že by mohl podobný útok kdykoli zopakovat,“ zamyslel se Žurovec.

Kriminalisté žádají proto všechny svědky, kteří tento incident zaznamenali, aby se jim ozvali na lince 158. Především však pátrají po totožnosti muže na fotografii pořízené ze záznamu průmyslové kamery. „Pokud se policii podaří útočníka dopadnout, bude obviněn ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví, za který mu přes soudem bude hrozit od tří do deseti let vězení. Není však vyloučeno, že skutek bude nakonec kvalifikován ještě přísněji,“ naznačil Žurovec.

Popis hledaného muže: muž ve věku asi 30 let, vyšší štíhlé postavy, vysoký asi 185–190 centimetrů, krátkých černých vlasů, oblečen do hnědé bundy a snad modrých riflí.