Čtyřicetiletého Malinu uznal vinným z trestného činu podplácení, za což mu uložil trest odnětí svobody v délce dvou let s podmíněným odkladem na čtyři roky. Ještě před vynesením rozsudku se v soudní síni pouštěla videonahrávka, která byla pořízena osudného dne v budově Magistrátu ve Frýdku-Místku. Martin Malina, který byl v té době ještě v policejním poměru, přišel na úřad za úředníkem dopravního inspektorátu s tím, zda by bylo možné zařídit, aby jeho známý Pavel Štroch dostal co nejnižší pokutu. Ten jako řidič usedl 12. dubna 2010 za volant osobního automobilu pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 0,33 promile.

Při druhé návštěvě mu pak přímo v kanceláři na úřadě předal obálku s hláškou: „Tady máš tu výplatu.“ Dopis, ve které byla jedna tisícikoruna, si potom úředník vzal se slovy: „Tady mi to nedávej“. Vzápětí ho ale ukryl pod podložku myši. Asi po třinácti minutách si ji tajně vyndal a uschoval mezi osobní věci. Toto jednání zachytila kamera, která byla v kanceláři nainstalována. O její existenci neměli ponětí.

Obžalovaný se ještě před vynesením hájil tím, že nikoho neuplácel. „Proč bych to takto dělal. S dotyčným se znám, takže kdybych chtěl někoho podplatit, tak mu úplatek dám přece u něj doma. Přece bych tak hloupě neriskoval. Jednalo se jen o splátku půjčky, kterou jsem u něj měl. Jednalo se jen o vrácení peněz,“ řekl Malina. Soudce trest zdůvodnil tím, že vycházel nejen z odposlechů a videonahrávky, ale i z rozhodnutí samého magistrátu.

„Z mozaiky důkazů, kterou jsme si mohli vytvořit, vyplynulo, že obviněný jednal ve prospěch dotyčného řidiče. Jednoznačně jim šlo o to, aby dostal co nejmírnější trest,“ prohlásil soudce.

Státní zástupce Alois Dlouhý byl s vyřčeným trestem spokojen. „Vina byla jednoznačně prokázána. Vzhledem k tomu, že předtím vedl řádný život, je trest odpovídající,“ zamyslel se Dlouhý.

Rozsudek zatím není pravomocný, neboť se proti němu Martin Malina po domluvě se svou obhájkyní ihned odvolal. „Po dohodě se svým klientem se budeme u odvolacího soudu dožadovat zproštění viny v plném rozsahu,“ dodala obhájkyně.