Tehdy třicetiletý makléř, který u krajského soudu čelil obžalobě z podvodu a zpronevěry, byl propuštěn z vazební věznice. Redakci to před rokem potvrdil důvěryhodný zdroj. O Červíkově propuštění se přitom rozhodlo už na konci září 2010, milionovou kauci za něj složila jeho přítelkyně.

Krajský soud se s kauzou vypořádal letos v březnu - někdejší majitel realitní kanceláře FM Reality dostal za zpronevěru a podvod šestiletý trest vězení, od soudu ale odcházel s úsměvem. Podle soudu připravil zhruba tři desítky klientů o 16 milionů korun. Červík se k rozhodnutí vyjádřil po třech měsících a podle očekávání podal odvolání. To bylo doručeno 27. června, případ poté zamířil k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Vrchní soud kauzu uzavře zřejmě ještě letos

Spis zde putoval 20. září. „Mohu potvrdit, že se tímto spisem náš soud bude zabývat. Vzhledem k objemu spisového materiálu a rozsahu trestné činnosti, která je obžalovanému kladena za vinu, nelze zcela přesně odhadnout termín, kdy bude podané odvolání projednáno. Ale dle předběžných odhadů se bude rozhodně jednat ještě o letošní rok,“ řekl na dotaz redakce soudce a zároveň mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy.

Společnost FM Reality poslal soud počátkem roku do likvidace. Čeká ji vymazání z obchodního rejstříku, poškození klienti přijdou zkrátka. Likvidátor totiž potvrdil, že ve firmě nezůstal žádný majetek. Exmajitel realitky za sebou nechal řadu zničených lidských osudů. Například pár, který předloni přišel o čtvrt milionu korun, s nadsázkou říká, že Červík je hercem roku a že by mohl psát mexické telenovely. „Trest je nízký. Jeho opovrhování soudem a věřiteli se snad ani komentovat nedá,“ míní pár.