Roky bojovali o záchranu syna Dominika, dnes ale jejich spor museli řešit přivolaní policisté.

Lucie Burdová našla všechny své věci za brankou. Do domku na okraji Bašky se už nedostala.

„Odskočila jsem si na domluvenou schůzku s právníkem. A došlo to tak daleko, že můj bývalý manžel mi vyhodil kufry z baráku. Syna drží doma, nechce mi ho vydat. Dominika mám v péči, je to tak soudně určeno. Jde o to, že je postižený, je ležák, a já o něj čtyřiadvacet hodin denně pečuju,“ upozornila Burdová.

Dům, v němž dosud všichni společně bydleli, patří Vladislavu Burdovi. „Nebudu se o tom s vámi bavit,“ řekl čtyřicátník novinářům. Podle dostupných informací chce nyní sám žádat o svěření desetiletého Dominika do své péče.

Na místo přijela i babička dítěte Alena Žurovcová z Frýdku-Místku. „Dcera mi volala, co se stalo. Kdo jiný jí má pomoci? Do telefonu brečela. Já nevím, co bude dál, s takovou hyenou jsem se ještě nesetkala. Musel to mít naplánované,“ řekla na adresu Vladislava Burdy.

„Dcera říkala, že se odtud nehne, ona je schopná tady za plotem i spát. Zajedeme ale za právníkem a budeme s ním konzultovat, jaké jsou možnosti,“ naznačila Žurovcová.

Upozornila, že exmanželé před lety dům i za podpory sponzorů upravili tak, aby v něm mohl Dominik žít. „Má tam například speciální polohovací postel, bez které nemůže být. To opravdu není sranda, jde o toho kluka,“ naznačila.

Lucie Burdováchce exmanžela žalovat za únos aneplacení alimentů.