Oba si zakrývali tvář límci. Když zahlédli uniformy, rychle vytáhli kartu z bankomatu a snažili se zmizet. Policistům ihned bylo jasné, že něco není v pořádku. A šestý smysl je nezklamal. Při kontrole se ukázalo, že platební karta nepatří žádnému z nich. Muž tvrdil, že vlastníkem je jeho švagr, který mu ji půjčil. Vzápětí vyrukovali s jinou verzí, podle které jim kartu vnutil nějaký opilec.

Z podivného páru byl silně cítit alkohol. Dechová zkouška ukázala, že každý má bezmála dvě promile. Při dalším vyšetřování vyšlo najevo, že majitelem karty je čtyřiatřicetiletý muž z Rychvaldu, který o ni přišel téhož dne odpoledne v restauraci. Jak sám uvedl, prý vypil deset piv a notně unaven se odebral domů. Kartu měl v kapse kalhot. Jak ji ztratil, však vzhledem k silné opilosti neví. Zda mu ji bezdomovci vzali, nebo ji pouze našli, není jasné.

Ochránci zákona platební kartu zajistili a dvojici obvinili z trestného činu neoprávněného držení platební karty, za který hrozí až dva roky vězení.
S bezdomoveckým párem měli policisté co do činění i v minulých dnech. Zasahovali na vlakovém nádraží v Ostravě-Vítkovicích, kde se muž svou družku kolem půlnoci pokusil v opilosti znásilnit. Nepodařilo se mu to jen díky náhodnému svědkovi a rychlému zákroku přivolané hlídky. Místem zločinu byl prostor pod schodištěm, kde se oba rozhodli přenocovat. Ve chvíli, kdy ulehli, dostal muž sexuální choutky.

Žena ale později vzala zpět souhlas s trestním stíháním svého druha. „Policejní komisař tak musel státnímu zástupci navrhnout zastavení trestního stíhání obviněného, neboť toto je podmíněno souhlasem poškozené,“ vysvětlila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.