Z představení nebylo nakonec nic, tak jako z velkého sálu. Dvě hodiny před představením se do něj zřítila střecha. „Ucpané odtokové kanály pro svod dešťové vody, umístěné zevnitř budovy, způsobily nahromadění vody na střeše fungujícího kina Centrum v Bruntálu, kde se dnes odpoledne před čtvrt na dvě propadla do hlavního sálu polovina střechy,“ řekl mluvčí krajských profesionálních hasičů Petr Kůdela.

Návštěvníci, kteří by v okamžiku tragédie seděli v prvních, zhruba pěti řadách kina, by nevyvázli zdraví. Padající materiál mohl klidně přítomné usmrtit. Sál včetně pódia je zcela zdemolován. „Byla jsem zrovna na chodbě kina a uslyšela jsem obrovskou ránu. Vedle mě se vyvalilo sklo a já jsem byla ráda, že jsem utekla ven,“ řekla Deníku přímá svědkyně Anna Kučerová, která v budově pracuje v půjčovně DVD nosičů. Ty ležely všude po budově v záplavách vody.

„Do celého jednopodlažního objektu kina a přilehlých prostor, pronajatých firmám a živnostníkům, nateklo na podlahu deset až patnáct centimetrů vody,“ uvedl Petr Kůdela. Přivolaní hasiči hovořili o příčinách události jako o následcích dlouhotrvajících dešťů, které sužovaly minulý týden okres. „Příčinou pádu střechy je předběžně dlouhodobé působení vody, toto bude v průběhu dalšího šetření upřesněno,“ potvrdila mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová. Město předběžně hmotnou škodu vyčísluje v řádech milionů korun. Může jít až o závratných patnáct milionů.