Útok se stal ve čtvrtek 11. prosince, kdy se dotyčná vracela v osm hodin ráno domů do panelového domu ve Frýdku-Místku. „Bohužel si však nevšimla, že ji někdo sleduje. Když za sebou žena zavřela dveře, počkal si násilník na chvíli, kdy rozsvítila světlo ve svém bytě v přízemí. Potom si pachatel našel u popelnic starou židli, přistavil ji k jejímu oknu a pokusil se k ní dostat. To se mu však nepovedlo, a tak vyčkal, až dovnitř půjde některý z dalších nájemníků,“ uvedl tiskový mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Ženu bez varování udeřil

Když se takto konečně dostal dovnitř, zazvonil nikým nerušen u dveří své budoucí oběti. Ve chvíli, kdy žena dveře otevřela, muž ji prudce udeřil pěstí do obličeje, vnikl do bytu a zamkl. „Roztrhal na ní oblečení a začal ji znásilňovat. Vtom však zazvonil v jejich blízkosti mobilní telefon napadené. Podařilo se jí telefon zvednout a zavolat o pomoc. Násilník jí ovšem mobil vyrazil z ruky a začal ji bít. Nato všeho zanechal a utekl pryč,“ vylíčil policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Za znásilnění byl již trestán

Kriminalisté takto nebezpečného zločince rozhodně nemohli nechat dlouhou dobu na svobodě. „Na místě zajistili důležité stopy a vyslechli řadu svědků. Podezření padlo i na 41letého muže, který si již v minulosti několikaletý trest za znásilnění odpykal. Nedávno se vrátil z vězení za trestný čin vydírání. Již po dvou dnech jej policisté zadrželi a předvedli k Okresnímu soudu ve Frýdku-Místku. Soudce jej vzal do vyšetřovací vazby. Za tento skutek mu hrozí až osm let vězení,“ dodal Ivan Žurovec.

Kam dál? Zadrželi recidivistu, který brutálně přepadl ženu