„V průběhu letních prázdnin obdrželi policisté obvodního oddělení Jablunkov prostřednictvím Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia ČR žádost chorvatských kolegů o prověření možného výskytu odcizeného vodního skútru na území České republiky, konkrétně v Jablunkově," uvádí pro Deník k případu mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

I podle města je střed sídliště Anenská problémový a chystají se tady opatření ke zlepšení, 12. 9. 2023.
Kamery, asistenti, policie. Frýdek-Místek se snaží, aby Anenská nebyla ostudou

Skútr v hodnotě dvacet tisíc euro byl odcizen jeho majiteli, který ho měl zakotvený na moři v přímořském letovisku na jihu Chorvatska. Chorvatští policisté v souvislosti s krádeží skútru zadrželi dvě osoby cizí státní příslušnosti a během šetření pak získali poznatky vedoucí na Frýdecko-Místecko do Jablunkova.

Skútr už opět jezdí po moři 

„Při prověrce na konkrétní adrese jablunkovští policisté sice uvedené plavidlo nenalezli, získali ale informace, které je dovedly na jiný pozemek, kde se pod plachtou hledaný vodní skútr opravdu nacházel," pokračuje pro Deník mluvčí policie.

V Beskydech se houbám stále daří.
Skvělá úroda na Morávce a ve Starých Hamrech, co říkáte?

Policisté následně vyslechli majitele pozemku. Ten uvedl, že ho kontaktoval muž, kterého znal z dřívějška, zda by si u něj mohl dočasně nechat skútr, který převážel za hranice naší republiky, s čímž souhlasil.

„Nalezený vodní skútr policisté zajistili a po vyřízení všech formalit mohl být předán zpět do rukou majitele. Ten si zařídil jeho odvoz z České republiky zpět do Chorvatska, kde si s ním bude moci opět užívat projížďky na moři," dodala policejní mluvčí.