Akci uskutečnili v pondělí 12. července policisté odboru specializovaných činností.

„Zjistili, že mezi hosty se nachází cizinec, který je do dubna 2013 veden v evidenci nežádoucích osob. Na služebně odboru policisté dále zjistili, že dvaatřicetiletý muž byl v září 2008 pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody odsouzen Okresním soudem v Opavě k úhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání šesti měsíců a k trestu vyhoštění z území ČR ve výměře čtyř let,“ upřesnila Daniela Vlčková z Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ostrava.

O měsíc později tento rozsudek potvrdil i Krajský soud v Ostravě. V dubnu 2009 byl na základě rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě předán k výkonu trestu odnětí svobody do Slovenské republiky. Na základě těchto zjištěných skutečností s ním policisté následující den zahájili zkrácené přípravné trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Spisový materiál po jeho zpracování předali Okresnímu státnímu zastupitelství ve Frýdku-Místku a muže umístili do policejní cely. O jeho dalším osudu rozhodne v nejbližších dnech soud,“ dodala Daniela Vlčková.