Inspektorát cizinecké policie Mosty u Jablunkova se během akce zaměřil nejen na zjišťování nelegální migrace, kontrolu dodržování pobytového režimu cizinců na území České republiky, pátrání po hledaných osobách a věcech, ale také i na dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

„Akce se zúčastnilo dvacet policistů zmiňovaného inspektorátu a dva policisté odboru specializovaných činností s Schengenbusem, což je vozidlo, které je mimo jiné vybavené technikou na vyhodnocování dokladů,“ upřesnila za Oblastní ředitelství služby cizinecké policie v Ostravě Daniela Vlčková s tím, že na komunikaci v katastru obce Zelinkovice policisté zkontrolovali 225 vozidel a 617 osob, z toho 261 cizinců.

Třiceti čtyřem cizincům, kteří neprokázali schopnost uhradit náklady zdravotní péče, uložili blokové pokuty v celkové výši 14 300 korun. Dalších sedm pokut v částce 4 300 korun rozdali cizincům, kteří při kontrole nepředložili potřebné doklady. Za přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích uložili sedm blokových pokut ve výši 4 300 korun.

„Během akce také zjistili, že jeden z kontrolovaných řidičů má rozhodnutím Okresního soudu v Karviné do července 2011 uložen zákaz řízení motorových vozidel. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání zahájili policisté s dvaadvacetiletým mužem zkrácené přípravné řízení,“ potvrdila Daniela Vlčková s tím, že spisový materiál předali na Okresní státní zastupitelství ve Frýdku-Místku. O dalším osudu mladého řidiče tedy v nejbližších dnech rozhodne soud.