Na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky 158 zavolal 24. října po poledni šestačtyřicetiletý muž z Kobeřic s tím, že před chvíli nalezl při výkopových pracích na pozemku zahradnictví na Opavské ulici v Opavě – městské části Malé Hoštice nějaký předmět, který vypadá jako munice z období 2. světové války.

„Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení v Opavě až do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje z pracoviště ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou střelu OF ráže 76 milimetrů,“ uklidnil opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Obdobný případ řešila policie v ten samý den o půl páté odpoledne.

„Čtyřiatřicetiletý muž z Hrabyně oznámil, že v lesním porostu Hudečkův Kut na katastru obce Josefovice našel nějaké předměty, které vypadají jako munice z války. Na místo rovněž přijeli kolegové z obvodního oddělení v Opavě, kde počkali do příjezdu policejního pyrotechnika, jenž si potom odvezl k likvidaci ruční granát vzoru 39 a dělostřeleckou minu ráže 82 milimetry do Frýdku-Místku,“ dodal policejní mluvčí René Černohorský.