Muž podle obžaloby dlouhodobě na místeckém náměstí Svobody i jinde zprostředkovával půjčky mezi lidmi, kteří se ocitli ve finančních problémech, a soukromými investory. Dimel za to pobíral provize. Činností, na kterou neměl živnostenské oprávnění, si údajně vydělal 289 800 korun.

Dimel byl jen v poslední době odsouzen za zpronevěru a za řízení auta bez řidičáku, muž byl navíc v podmínce a pobyt v cele si prodlouží i kvůli ignorování trestu obecně prospěšných prací.

Žalobce si přesto myslí, že recidivista by měl „nějaký trest“ dostat i za nedovolené podnikání. „Zda je možné souhrnný trest udělit, nechávám na rozhodnutí soudu,“ uvedl státní zástupce. Soudce však Dimelovo stíhání po pěti měsících projednávání zastavil. „Tento trest by byl úplně bez významu, proto se to řešilo tímto způsobem,“ uvedl. Dodal, že za jiných okolností by byl Dimel uznán vinným v plném rozsahu, v průběhu hlavního líčení mu však „naskakovaly“ poměrně výrazné nepodmíněné tresty. Všechny předchozí rozsudky jsou navíc již pravomocné.

Dimel nedovolené podnikání popírá. V závěrečné řeči desítky minut vysvětloval, že trestnou činnost nespáchal. Citoval například jeden z rozsudků krajského soudu, řekl také, že jeho nevinu prokazují dokumenty, které akceptovaly pracovní i finanční úřady. „Měl by je akceptovat i tento soud. Jsem přesvědčen, že mohlo jít maximálně o přestupek,“ tvrdil. Podle soudce si však Dimel plete pojmy.

Státní zástupce chce počkat na písemné znění rozhodnutí, ponechal si proto lhůtu na vyjádření.

Kam dál? Řešil dluhy, jenže bez oprávnění