Podezřelý měl 26. září ve večerních hodinách venku před jedním z ubytovacích zařízení na Třinecku nejdříve slovně, poté fyzicky a nakonec i s nožem v ruce napadnout muže, kterému vyhrožoval před několika svědky zabitím.

Poškozeného ve věku sedmadvaceti let však zachránila rychlá reakce jednoho ze svědků, který bezprostředně zakročil proti podezřelému. Zkroutil mu ruku a následně nůž s délkou čepele 7,5 centimetru podezřelý odhodil do nedalekého kontejneru.

Příjezd ke kruhovému objezdu u místeckého Lidlu je ze dvou směrů ve dvou jízdních pruzích, což je pro řadu řidičů neřešitelný problém. V nesnázích jsou i chodci, loni tady na přechodu auto srazilo chodkyni.
Ke kritickým místům českých silnic patří i kruhový objezd ve Frýdku-Místku

Přesto devatenáctiletý podezřelý poškozenému nepřestal slovně vyhrožovat pozdější újmou a zabitím, načež odešel z místa činu neznámo kam. Další svědek události na místo zavolal policejní hlídku, která provedla kontrolu a po krátké době podezřelého muže zadržela.

„Podezřelý muž má v rejstříku trestu již několik záznamů, už jako mladistvý měl problémy se zákonem. Mladíkovi určitě přitíží to, že je současně stíhán v jiné trestní věci, kde mu již bylo sděleno obvinění. Nyní na svůj rozsudek čeká ve vazební věznici a to proto, že by mohl být svému okolí nebezpečný. Zákon v tomto případě hovoří o výši trestu odnětí svobody s horní hranicí tří let,“ řekla frýdecko-místecká policejní mluvčí Eva Michalíková.

Věra Palkovská.
V Třinci se nebrání koalici. Primátorka Palkovská: Takový výsledek jsem nečekala