O vývoji kauzy ve středu odpoledne informoval havířovský magistrát. „Soud prodloužil usnesení o předběžném opatření o umístění nezletilé Barborky v dětském centru Domeček v Ostravě – Zábřehu. Matka bydlí v současné době v jednom z azylových zařízení v Moravskoslezském kraji. Dojíždí do dětského centra za dcerou na zácvik péče o dítě. V této fázi nebudeme poskytovat žádné další informace,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

Dítě se narodilo loni v listopadu. Matka se ho po několika dnech rozhodla vzdát a odložilo ho do babyboxu v Městské nemocnici Ostrava-Fifejdy. „Je mi po Barunce strašně smutno. Dali jsme ji s přítelem do babyboxu proto, aby bylo o ni v kojeneckém ústavu postaráno, než seženeme nějaké peníze. Chtěla jsem si ji vzít zpátky co nejdříve. Neuměla jsem to jinak řešit,“ ospravedlňovala osmnáctiletá Aneta Tokarčiková
U dítěte byla zhojená zranění a do případu se proto vložila policie. Existuje už znalecký posudek, jehož obsah však policie zatím nezveřejnila.