Pachatelem je osmatřicetiletý muž z Ostravy. Usvědčily jej biologické stopy zajištěné na místě činu kriminalistickým technikem. Následovaly analýzy, zkoumání a vyhodnocování.

Nyní přišel zásadní zlom. „Odborným vyjádřením byla ze zajištěné stopy stanovena DNA osoby, u které byla při porovnání údajů v Národní databázi DNA nalezena shoda právě s osmatřicetiletým mužem, který má za sebou trestní minulost,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Okradený Borisek na přelomu roku - krádež tehdy nejen u Ostravanů zvedla velkou vlnu solidarity:

Krádež autosedačky není jediný zlodějův počin. Na svědomí má toho podstatně více. „Policisté na muže měli další důkazní materiály i k jiným činům,“ dodala Michalíková. Kromě jiného se vloupal do stavebního kontejneru a garáže. 

Rád se také procházel nákupními centry napříč Ostravou. Do batohu schovával zboží v podobě štípacích kleští, drogerie a jídla. S věcmi pak procházel pokladním prostorem bez zaplacení.

Boriskovi přišla pogratulovat i Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Kromě sladkostí přinesla i policejní čepici.
Radost a slzy. Lidé pomáhají rodině nemocného Boriska

Vzal i jízdní kolo, které bylo před obchodním střediskem připevněno ke stojanu kladkovým zámkem. Kradl i přímo na ulici. „Využil příležitosti a pod záminkou zapálení cigarety ženě strhl z krku zlatý řetízek,“ popsala zločin Michalíková.

Muž je obviněn z krádeže. Hrozí mu až dva roky vězení. „K samotným činům, při kterých nebyl chycen, se kriminalistům nedoznal, důkazy však hovoří proti němu. V současné době je ve vězení, kdy si odpykává trest za předchozí delikty.

Ukradená autosedačka komplikuje rodině život.
Rodinu nemocného Borise čeká boj o dotaci. Nic ale není ztraceno

Boriskovu sedačku se zatím nepodařilo najít. Případ však vyvolal vlnu solidarity. Lidé se začali skládat na novou, byl založen i účet, někteří dobrodinci přinesli peníze osobně, a to hned v lednu jen několik dnů po události. „Jsem všem nesmírně vděčná, je to pro nás obrovská pomoc,“ neskrývala tehdy své dojetí Boriskova maminka Eva Farníková.