Pachatel řádil v chatařských kolonií v Čeladné a okolí. I letos si policisté z Obvodního oddělení Policie České republiky ve Frýdlantu nad Ostravicí naplánovali preventivní akci zaměřenou právě na tyto chatoviště, kde docházelo ke vloupání.

„Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Po rozdělení hlídek na služebně a následujících pár hodinách úmorné chůze v hlubokém sněhu, který však policisty neodradil, narazili na vykradenou chatu. Důkladným ohledáním místa činu a propátráním blízkého okolí frýdlantští strážci zákona narazili na podezřelou osobu. Z té se po chvíli vyklubal recidivista, který páchal právě tuto majetkovou trestnou činnost. Pětadvacetiletý muž z Frenštátu pod Radhoštěm se pod tíhou důkazů k vloupačkám přiznal," potvrdil tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk.

Tento nezvaný návštěvník vnikl celkem do šestadvaceti chat – a to po celém Frýdlantsku a okolí. Do vytipovaného objektu se dostal vždy po vypáčení okenice nebo rozbitím okna. Jeho cílem bylo zejména na chatě nějaký den setrvat a odcizit alkohol a potraviny, které si zde majitelé ponechali.

„Po provedení nezbytných policejních úkonů skončil zadržený muž ve vazbě. Tomu se může pobyt za mřížemi protáhnout až na pět let, jelikož krádežemi způsobil škodu převyšující padesát tisíc korun. Rovněž čelí obvinění z přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci," dodal okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.