Poprvé se kriminalisté setkali s tím, že vařiči výrobu rozdělili na dvě místa. V Ostravě jeden z mužů společně s jednou z žen odděloval z léku modafen efedrin a v pronajaté vile ve Frýdku-Místku se pak vařila samotná droga. Nemovitost si skupina vybavila kamerovým systémem, který monitoroval bezprostřední okolí domku.

Podle odhadů kriminalistů mohla skupina od loňského října vyrobit drogu za téměř 1,5 milionu korun. "V letošním roce to je co se týče rozsahu největší odhalená skupina výrobců pervitinu (na severní Moravě)," řekl šéf ostravských kriminalistů Tomáš Landsfeld. Dodal, že zkušení členové gangu se chovali velmi konspirativně. Žili pod falešnou totožností a prokazovali se padělanými doklady.

O výrobu se starali především dva muži. Ženy pak měli na starost distribuci narkotik v barech a restauracích v Ostravě a na Karvinsku. Všichni členové skupiny ve věku 25 až 41 let skončili ve vazbě. Kromě jedné ženy byli všichni už souzeni, a to i za zločiny spojené s obchodem s drogami. Dva zadržení navíc byli v podmínce.

"Měli jsme informace, že oba muži jsou ozbrojeni. Proto jsme při jejich zatčení využili zásahovou jednotku," řekl novinářům velitel týmu Toxi Jiří Kopeček. Dodal, že podezření se potvrdilo. "Jeden vozil nabitou zbraň na zadním sedadle auta. Druhý ji měl doma," vysvětlil. Kriminalisté v rámci vyšetřování případu provedli čtyři domovní prohlídky. Zajistili varny a také větší množství chemických látek a léků. "Našli jsme i velké krabice s modafenem. Nyní zjišťujeme, jak je získali.

Podle informací na krabicích bychom měli najít lékárnu, odkud je koupili," řekl Kopeček. Policisté zatím odhalili síť odběratelů, která čítá desítky narkomanů. "Jen z chemikálií, které jsme zajistili, by mohli vyrobit pervitin za 800 tisíc korun," doplnil policista s tím, že během prohlídek zajistili i tablety extáze, marihuanu či dokonce dva kilogramy fosforu. "Všichni zadržení sami pervitin užívali. Nyní jim hrozí až desetileté tresty. U dvojce v podmínce se může pobyt ve vězení ještě prodloužit," dodal Landsfeld.

 

přečete si také: