Muž z obce nedaleko Třince stahoval soubory z internetu od prosince 2007 do loňského listopadu. Podle žalobce se jednalo o desítky snímků „sexuálních praktik či pozic“ dívek, kterým prokazatelně nebylo patnáct let. Muž soubory stahoval do svého notebooku a na „flešku“, snímky však ukládal i na své „zaheslované“ internetové stránce.

Vše prasklo při kontrole uživatelských kont, která byla zaměřena na snímky nahých žen. Odborníci si uložili veškeré údaje o přístupech na závadnou stránku, čímž v podstatě identifikovali pachatele, a kontaktovali policii.

„Začal jsem s tím ze zvědavosti, jestli je možné na internetu takové snímky sehnat,“ řekl obžalovaný muž u soudu. Podle znalců však trpí sexuální deviací. Léčbu nastoupil už před několika měsíci. „Je nepochybné, že je to slušný člověk s dobrou pracovní morálkou. Nezpůsobil žádné závažné následky, fotografie nešířil, nenabízel,“ uvedl obhájce.

Žalobce: Léčba je důležitější

Státní zástupce připomněl, že trestný čin držení dětské pornografie je v zákoně jen necelé dva roky. „Má chránit nezletilé děti,“ uvedl. Netrval na trestu, za důležitější považuje důraz na ochranné léčení, aby se zabránilo recidivě. S tím souhlasil i soudce. „Jste povinen v léčbě pokračovat,“ řekl obžalovanému.

Podstatou léčby je potlačení mužského hormonu testosteronu. Muž uvedl, že jeho partnerka ho podporuje – například tím, že s ním zašla k odborníkovi. „Vy jste mladí, co tam nějaké potlačování. Já jsem si myslel, že se vám víc sexuálně věnuje. V tom je ta léčba,“ tvrdil soudce.

Přečtěte si také:

Esemeskový vyděrač dívek z Jablunkova má trest

Kuplířka v Třinci vydělávala na mladistvých dívkách. Skončila ve vazbě