Dvojice šla krást v neděli v pozdních večerních hodinách. "Oba muži měli vstoupit na prodejní plochu do prostor s drogérií, kde jeden z nich svému spolupachateli do jeho batohu měl uschovat nejen několik kusů vánočních kosmetických balíčků, ale i více než dvacet kusů deodorantů různých značek. S takto plným batohem muž následně z prodejny nepozorovaně odešel, aniž by za zboží zaplatil," upřesnila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Sedmadvacetiletý pachatel si měl poté na prodejní ploše svou tašku naplnit obdobným zbožím jako jeho kamarád a z prodejny taktéž nepozorovatelně odejít.

"Při odchodu stihl ještě vzít dva dárkové balíčky s alkoholem za skoro tisíc korun. U hlavního vstupu byl však i s odcizeným zbožím zadržen ostrahou prodejny, kdy při snaze o útěk ještě sedmadvacetiletý pachatel poškodil skleněnou výplň posuvných vstupních dveří prodejny. Policisté zjistili, že u sebe měl uschováno nejen odcizené zboží, jehož hodnota přesahuje částku šesti tisíc korun, ale navíc u něj nalezli i odcizenou platební kartu," doplnila policejní mluvčí.

Sedmadvacetiletý pachatel se krádeže dopustil i přes to, že již v minulosti byl za obdobný skutek majetkového charakteru odsouzen a potrestán.

Ve zkráceném přípravném řízení tak hrozí pachateli za krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až tříleté vězení.