Dvojice šla krást v neděli v pozdních večerních hodinách. "Oba muži měli vstoupit na prodejní plochu do prostor s drogérií, kde jeden z nich svému spolupachateli do jeho batohu měl uschovat nejen několik kusů vánočních kosmetických balíčků, ale i více než dvacet kusů deodorantů různých značek. S takto plným batohem muž následně z prodejny nepozorovaně odešel, aniž by za zboží zaplatil," upřesnila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Vánoční jarmark na frýdeckém zámku přilákal davy lidí.
Vánoční jarmark na zámku přilákal davy lidí

Sedmadvacetiletý pachatel si měl poté na prodejní ploše svou tašku naplnit obdobným zbožím jako jeho kamarád a z prodejny taktéž nepozorovatelně odejít.

"Při odchodu stihl ještě vzít dva dárkové balíčky s alkoholem za skoro tisíc korun. U hlavního vstupu byl však i s odcizeným zbožím zadržen ostrahou prodejny, kdy při snaze o útěk ještě sedmadvacetiletý pachatel poškodil skleněnou výplň posuvných vstupních dveří prodejny. Policisté zjistili, že u sebe měl uschováno nejen odcizené zboží, jehož hodnota přesahuje částku šesti tisíc korun, ale navíc u něj nalezli i odcizenou platební kartu," doplnila policejní mluvčí.

Stadion Bazaly těsně před dokončením, 7. října 2019 v Ostravě.
Ikonu Ostravy definitivně čeká nová éra. Akademie na Bazalech se otevírá!

Sedmadvacetiletý pachatel se krádeže dopustil i přes to, že již v minulosti byl za obdobný skutek majetkového charakteru odsouzen a potrestán.

Ve zkráceném přípravném řízení tak hrozí pachateli za krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až tříleté vězení.