Zdálo by se, že tato kauza je definitivně uzavřena, ale opak je pravdou.

Tomáš Krpel, jenž byl počátkem listopadu podruhé během tří let obecní radou odvolán z postu ředitele Masarykovy ZŠ Hnojník, skončil 25. listopadu na zmíněné škole i jako učitel. „Dostal jsem výpověď, bylo mi znemožněno tam učit," tvrdí. Přitom až 10. prosince proběhl soud, který rozhodl o neplatnosti výpovědi z postu učitele v roce 2011.

„Na soudy vedu 4:0, to skóre je docela důležité," prohlásil Tomáš Krpel s odkazem na to, že už v září krajský soud pravomocně rozhodl i o neplatnosti jeho prvního odvolání z funkce ředitele. Stejný názor měli předtím také frýdecko-místečtí soudci.

A co je důležité – soud bude nyní rozhodovat i o tom, jakou částku zřizovatel školy, tedy obec, exřediteli uhradí jako ušlou mzdu „Je to 29 měsíců," naznačil Tomáš Krpel. Podle svých slov kvůli tomu podal v říjnu žalobu. „Do dnešního dne se nic neděje. A to už tam mají dva a půl měsíce výzvu, aby to uhradili," řekl Deníku někdejší ředitel hnojnické školy.

Starosta Hnojníku Miroslav Molin včera konstatoval, že obec si požadovanou částkou vůbec není jistá. „Třeba můj odhad je necelých sto tisíc korun. Pan Krpel nám sdělil, že v této věci podal žalobu, a budeme rádi, když tu částku vyčíslí odborník. Pan Krpel dostane to, co mu patří, ale musí to skutečně spočítat odborník – někdo, koho pověří soud a bude se v tom orientovat. Čekáme tedy na pozvání soudu," uvedl hnojnický starosta s tím, že obec byla v kontaktu s právní zástupkyní Tomáše Krpela, ale představy obou stran jsou natolik rozdílné, že dohoda není možná.

Podle Miroslava Molina proto rozpočet Hnojníku s žádnou konkrétní částkou pro Tomáše Krpela nepočítá. „Dokud není stanovena, nemůžeme tam dát něco jen tak ,od pasu´. Ale celou tu záležitost máme nahlášenou jako škodnou událost. V rozpočtu to bude v podstatě tisícikoruna – jako spoluúčast. Zbytek by měl být hrazen z této pojistné události, která může být do výše dvou milionů," řekl Deníku.

K tomu, co se událo od 14. října, kdy se Tomáš Krpel do školy vrátil, do listopadu, kdy byl opět odvolán, se obec oficiálně vyjádřila na stránkách www.hnojnik.cz. Exředitel školy svá stanoviska naopak prezentuje na www.zshnojnik.cz. „Jsem majitelem domény od roku 2006, v letech 2012 až 2014 mám zaplacený poplatek za její provoz," vysvětlil Tomáš Krpel.