Během procesu totiž soudu předložila falešný vysokoškolský diplom. Ženě tak hrozí až dvouleté vězení.

Dlouho tvrdila, že studovala někde v Anglii, ale diplom nemohla najít

O tom, že frýdecko-místečtí policisté obvinili z padělání a pozměňování veřejné listiny 38letou ženu, informoval mluvčí Ivan Žurovec. Ze zveřejněných informací vyplývá, že stíhána je právě Adamcová. Celá kauza začala před dvěma lety, kdy se zjistilo, že se vydávala za advokátku, byť nikdy žádnou vysokou školu nevystudovala. Přesto si před jméno připsala titul Mgr. a sedm let vykonávala advokátní praxi.

Od klientů inkasovala i desítky tisíc korun. Policistům řekla, že vystudovala vysokou školu někde v Anglii, na její přesný název si však nedokázala vzpomenout a diplom prý nemohla najít.

Své tvrzení zopakovala i v době, kdy se případem nedovoleného podnikání začal zabývat soud. - více ZDE

Pomohli ruští milicionáři

„K překvapení všech však přinesla k soudu vysokoškolský diplom, podle něhož absolvovala již před deseti lety Akademickou právní univerzitu v Moskvě. Když policisté prověřovali původ diplomu, nestačili se divit,“ uvedl policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Ve spolupráci s ruskou milicí se přišlo na to, že žena na moskevské škole nikdy nestudovala. Diplom je sice vystaven na skutečném blanketu, razítko je však padělek. Chybné je i jméno rektora školy a datum závěrečných státních zkoušek. Adamcová se dokonce pokusila diplom legalizovat, když požádala o uznání zahraničního vzdělání Masarykovu univerzitu v Brně. To ale univerzita odmítla. Adamcová se sama v padělaných dokumentech označila za poměrně dobrou studentku, například z trestního práva si udělila dvojku. Moskevskou univerzitu navíc měla absolvovat za čtyři a půl roku, čímž by o rok předstihla ostatní studenty. Podle informací redakce žena zfalšovala i potvrzení od úřadu konzulární služby ruského ministerstva zahraničních věcí.

Za nedovolené podnikání byla Adamcová loni pravomocně odsouzena, soud jí udělil čtyřměsíční trest s podmíněným odkladem na jeden rok. Podle spisu s trestnou činností začala už v říjnu 2001. Adamcová o klienty rozhodně neměla nouzi. Služby totiž poskytovala levněji než skuteční advokáti. Ti si toho všimli a na falešnou kolegyni podali trestní oznámení. Firma, ve které Adamcová působila jako jednatelka, nakonec skončila v likvidaci.