Výrostci se z dálniční nadjezdu snažili například kameny zasáhnout osobní vozidlo Ciroën C3, za jehož volantem seděl osmadvacetiletý řidič, který právě jel z Frýdku-Místku na Český Těšín.

„Když mu nějaký předmět dopadl na čelní sklo, velmi se polekal. Okamžitě zastavil, aby zjistil, co se vlastně stalo. Po dopadu kamene měl poškozené nejen přední okno, ale i kapotu auta. Zároveň si všiml, že z nadjezdu nad dálnicí utíkají dvě podezřelé postavy. Zavolal proto policii a svého bratra s otcem, kteří bydlí nedaleko,“ popisoval tiskový mluvčí Policie ČR ve Frýdku-Místku Ivan Žurovec.

Chlapci, kteří mu auto poškodili však ve své zábavě ještě neskončili. Když jim otrnulo, vylezli z příkopu, kde se na přechodnou dobu schovali, a začali od dálnice házet kameny na auta nanovo. „Policejní hlídka je společně s poškozeným řidičem brzy našla. I když se před nimi dali na útěk, za chvíli je policisté dopadli. Tvrdili, že se nechali inspirovat filmem. Proto si to chtěli vyzkoušet doopravdy. Po krátkém pohovoru je předali rodičům. Vzhledem k nízkému věku ještě nejsou trestně odpovědní. Přesto ale pravděpodobně skončí před soudem pro mládež,“ naznačil Ivan Žurovec s tím, že jim může uložit příslušné výchovné opatření.

Zda to bude dohled probačního úředníka – nebo v krajním případě i ochranná výchova, rozhodne až soud. „Způsobenou škodu, která je předběžně vyčíslená na dvacet tisíc korun, budou muset zaplatit jejich rodiče,“ dodal Ivan Žurovec.