Takto vypadalo přepadení trafiky ve Frýdku-Místku, které má na svědomí teprve osmnáctiletý mladík, který již má za sebou určitou trestní minulost. 

"Dnes již obviněný mladík měl nejprve přijít do trafiky a „obhlédnout si terén“, kdy se měl jen rozhlížet a poté odejít. Po pár minutách, jak se ujistil, že je zde jen obsluha, se do trafiky vrátil. Tentokrát již měl s nožem v ruce a pod pohrůžkou násilí požadovat po prodavačce vydání peněz. Do prodejny však přišel zákazník, kterého prodavačka hned požádala o pomoc. Mladík měl svého jednání zanechat, muž ho pohotově zadržel a v trafice pak vyčkali až do příjezdu policejní hlídky," popsala případ, který se odherál v prvním dubnovém týdnu, mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová. 

Dopravní nehoda elektro koloběžky, Baška, Frýdecko-Místecko, 1. května 2023, zásah záchranářů.
Vážná nehoda elektro koloběžky na Frýdecko-Místecku. Žena si poranila hlavu

Frýdecko-místečtí tak kriminalisté zahájili trestní stíhání a dotyčného obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. "Mladík s kriminalisty zpočátku spolupracoval a k jednání se doznal s tím, že se chce dostat do vězení. Následně však svou vinu začal popírat. Kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl následně soudcem akceptován. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let," dodala mluvčí.