"Na stanoviště v Nošovicích svedli policisté ze silnice D48 ve směru na Český Těšín jízdní soupravu tvořenou tahačem a návěsem přepravující dřevní hmotu. Při provedeném kontrolním vážení zjistili překročení největší povolené hmotnosti, kdy jízdní souprava byla o víc jak šest tun těžší," uvedla pro Deník k akci mluvčí moravskoslezské policie Kateřina Kubzová.

Louky kolem Žermanické přehrady, 14. června 2023.
FOTO: Tragická senoseč na Frýdecko-Místecku. Když srnci neutečou před technikou

Řidič se tak porušením předpisů dopustil přestupku, s čímž ovšem nesouhlasil a tak policisté jeho jednání oznámili příslušnému správnímu orgánu, stejně jako porušení předpisů provozovatelem. "Jako záruka, že se nebudou správnímu řízení vyhýbat, byla řidiči i provozovateli uložena kauce v celkové výši 100 tisíc korun, kterou řidič na místě zaplatil," pokračuje mluvčí policie. 

A aby toho nebylo málo, další kontrolou policisté u stejné jízdní soupravy zjistili ještě jedno pochybení provozovatele. "Ten v době kontroly jako zahraniční dopravce provozoval silniční dopravu mezi místy ležícími na území České republiky bez zvláštního povolení Ministerstva dopravy. Také tento přestupek policisté zadokumentovali a uložili provozovateli další kauci ve výši 100 tisíc korun, kterou řidič rovněž na místě zaplatil," doplnila policejní mluvčí. 

Ilustrační foto.
Divoký Třinec. Muž ukradl pivo za 23 korun, jiný se opil až zůstal ležet

Během tří dnů tak policisté frýdecko-místeckého dálničního oddělení při kontrolách zjistili celkem 8 přestupků v souvislosti s přetížením vozidel a porušením sociálních předpisů. Hříšníkům pak uložili na kaucích 290 tisíc korun a dalších 316 tisíc korun uložili pokutami v příkazním řízení. Ke kontrolnímu vážení vozidel využívali mobilní váhy zakoupené pro potřeby policie z daru mikroregionů, obcí a měst na Frýdecko-Místecku na konci loňského roku.